فهرست

بوک مچ و فورمچ

بوک مچ شامل دوبخش اسلب دوتایی و اسلب چهارتایی به فور مچ معروف می باشد.

در عملیات برش و فرآوری این نمونه سنگ رگه های طبیعی و خطوط در سنگ اسلب در امتداد یکدیگر یا به شکل قرینه در کنار همدیگر قرار می گیرد و نقش همانند: پروانه یا نقش و نگارهای قالی در آن متشکل می شود.

 شال ها,رگها و خطوط سنگ نیز در کنار هم قرینه می شود درعملیات بوک مچ اسلب ها در برخی از شرایط به صورت تایل هم بریده شده و الگوی منظم و دقیق شماره گذاری میشود این شماره گذاری ها به شکل جفت های دوتایی و چهارتایی برش داده شده و بعد از آن ورقه های سنگ در کنار یکدیگر یک قاب بزرگ را تشکیل می‌دهد برای مثال اگر اولین ورقه بریده شد از یک طرف ساب زده می‌شود و ورقه کناری آن باید از طرف دیگر ساب بخورند پس از عملیات ساب و صیقل کاری یکی از رو یکی از پشت انجام می شود. حالتی که دو ورق در کنار یکدیگر تشکیل یک قاب زیبا را می‌دهند که حالت بوک مچ و اگر ۴ ورقه باشد حالت فور مچ به آن گفته می شود.

 شال ها,رگها و خطوط سنگ نیز در کنار هم قرینه می شود درعملیات بوک مچ اسلب ها در برخی از شرایط به صورت تایل هم بریده شده و الگوی منظم و دقیق شماره گذاری میشود این شماره گذاری ها به شکل جفت های دوتایی و چهارتایی برش داده شده و بعد از آن ورقه های سنگ در کنار یکدیگر یک قاب بزرگ را تشکیل می‌دهد برای مثال اگر اولین ورقه بریده شد از یک طرف ساب زده می‌شود و ورقه کناری آن باید از طرف دیگر ساب بخورند پس از عملیات ساب و صیقل کاری یکی از رو یکی از پشت انجام می شود. حالتی که

سنگ ساختمانی

دو ورق در کنار یکدیگر تشکیل یک قاب زیبا را می‌دهند که حالت بوک مچ و اگر ۴ ورقه باشد حالت فور مچ به آن گفته می شود.

کاربرد قاب های بوک مچ و فورمچ

 معمولاً در ورودی های ساختمان ها,دیواره های داخلی,لابی های ساختمان,هتل ها,کانترآشپزخانه,کانتر مراکز عمومی و تجاری,سرویس های بهداشتی,حمام های مستر و لوکس,تالار های مجلل,تی وی روم یا تی وی وال ها,برای میزهای ناهار خوری مجلل,شومینه و قاب های آسانسور استفاده خوبی دارد.

با تو دیوارست و با ایشان درست

با تو سنگ و با عزیزان گوهرست

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن ترشاب
languages
× مشاوره آنلاین