فهرست

سنگ گرانیت نطنز Natanz granite

معرفی سنگ گرانیت نطنز

این سنگ گرانیتی دارای زمینه سفید و گل ها و دانه های مشکی و خاکستری ریز به صورت یکنواخت و در سطح این سنگ پراکنده می باشد که اصطلاحاً به این سنگ گرانیت گل پنبه ای هم می گویند. گرانیت سفید دارای استحکام بالا می باشد و مورد استقبال پروژه سازان و انبوه سازان قرار گرفته است به صورت سابیده,فلیم شده,جدول سنگی بخوبی فرآوری می شود. دارای سورت بندی زیادی نیست اما در سورت های ضعیف آن,لکه های سیاه و دانه ای شکل دیده می‌شود که به آن اصطلاحا غده گفته می گویند. گرانیت در معادن مختلف اندکی با همدیگر تفاوت دارد از لحاظ رنگ زمینه و گروه سنگ متفاوت است. گرانیت سفید نطنز علاوه بر اقبال داخلی,بازار صادراتی خوبی دارد. در زمینه سفید با دانه های مایل به سیاه و قهوه‌ای هم تولید می شود به این سنگ گرانیت دانه فلفل یا گل پنبه ای هم می گویند در پروسه تولید این سنگ گرانیت از لوازم و دستگاه هایی که مخصوص برش سنگ های محکم و سخت استفاده می شود. 
این سنگ گرانیتی دارای زمینه سفید و گل ها و دانه های مشکی و خاکستری ریز به صورت یکنواخت و در سطح این سنگ پراکنده می باشد که اصطلاحاً به این سنگ گرانیت گل پنبه ای هم می گویند. گرانیت سفید دارای استحکام بالا می باشد و مورد استقبال پروژه سازان و انبوه سازان قرار گرفته است به صورت سابیده,فلیم شده,جدول سنگی بخوبی فرآوری می شود. دارای سورت بندی زیادی نیست اما در سورت های ضعیف آن,لکه های سیاه و دانه ای شکل دیده می‌شود که به آن اصطلاحا غده گفته می گویند. گرانیت در معادن مختلف اندکی با همدیگر تفاوت دارد از لحاظ رنگ زمینه و گروه سنگ متفاوت است. گرانیت سفید نطنز علاوه بر اقبال داخلی,بازار صادراتی خوبی دارد. 

در زمینه سفید با دانه های مایل به سیاه و قهوه‌ای هم تولید می شود به این سنگ گرانیت دانه فلفل یا گل پنبه ای هم می گویند در پروسه تولید این سنگ گرانیت از لوازم و دستگاه هایی که مخصوص برش سنگ های محکم و سخت استفاده می شود. 

به  جهت اینکه این گرانیت ها از استحکام بالا و ضخامت قطر خوب برخوردار است. در زمینه های تیره مانند: طوسی و خاکستری,سیاه قابلیت فرآوری دارد. در بعضی از سورت های ضعیف آن لکه های مشکی و هاله های خاکستری رنگ نیز نمایان است.

معدن سنگ گرانیت نطنز

معدن این سنگ زیبا در شهر اصفهان در پنج کیلومتری شهرستان نطنز قرار گرفته است که دارای چند معدن غنی در زمینه گرانیت و دارای چند سینه کاره عالی می باشد. معدن گرانیت سفید نطنز از معدن حبیب اللهی,معدن محمدی,معدن احرار و معدن علیزاده از بهترین این معادن می باشد که ماهیانه با وجود بیش از ۴ هزار تن استخراج و حدود ذخیره ۲۹۷۰۰۰۰ تن در استان اصفهان تولید و فرآوری می‌شود.

ویژگی های سنگ گرانیت نطنز

دارای درصد جذب رطوبت پایین و قیمت مناسب در بازار,مقاومت و همچنین ثابت بودن سطح رنگ بسیار بالا و مقاوم در برابر شرایط جوی مانند هوای سرد,آفتاب زدگی و تابش افتاب می باشد.
این گرانیت دارای شباهت زیادی به گرانیت مروارید مشهد نهبندان و گرانیت بروجرد می‌باشد و دلیل اصلی تفاوت این سنگ اینست که درجه آب کمتری را به خود جذب می‌کند و دارای مقاومت بالاتری نیز می باشد.
از نقاط ضعف این گرانیت می‌توان به وزن بالا و مقاومت فشاری کمتر نسبت به سنگ های مشابه و دیگر سنگ ها اشاره کرد از نقاط قوت این سنگ قیمت مناسب و در دسترس بودن این سنگ,جذب رطوبت و آب پایین,سطح یکنواخت و کمترین حالت بازی رنگ و رنگ نسبتاً روشن در خانواده گرانیت ها می باشد.

کاربرد سنگ گرانیت نطنز

این سنگ گرانیت در سایز های ۴۰ طولی و انواع تایل ها با برش ۳۰ سانت تا یک متر و ضخامت های ۲ و ۳ سانتیمتر فرآوری و تولید می شود که مناسب برای کاربرد در واحدهای اداری,تجاری سرویسهای بهداشتی,راه پله,کفپوش,پارکینگ,کانتر آشپزخانه و سیستم آزمایشگاهی می باشد. در پلکان و فضای داخلی و خارجی ساختمان قابل استفاده دارد. در کف پیاده روها به شکل سنگفرش یا فلیم شده و سنگ جدول به خوبی کاربرد دارد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت نطنز

طبق معمول همه سنگ ها به خصوص خانواده گرانیت ضخامت, کیفیت فرآوری مانند: ساب,برش,گونیا بودن,بدون لک و غده داشتن و صاف بودن سطح آن,ابعاد سنگ,نحوه پکینگ و بسته بندی,حمل و نقل و ارسال در قیمت‌گذاری در خیل می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت نطنز

طبق معمول همه سنگ ها به خصوص خانواده گرانیت ضخامت, کیفیت فرآوری مانند: ساب,برش,گونیا بودن,بدون لک و غده داشتن و صاف بودن سطح آن,ابعاد سنگ,نحوه پکینگ و بسته بندی,حمل و نقل و ارسال در قیمت‌گذاری در خیل می باشد.

آنالیز سنگ گرانیت نطنز

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.01

2.61

petty

2700

2.6

MAX

1

2.64

0.5

3400

6

سفید نطنز

0.29

2.74

0.43

1177

3

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

گر نگهدار من آن است که من میدانم شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد

یشنهاد ما به شما   سنگ تروارتن طرق
languages
× مشاوره آنلاین