فهرست

سنگ گرانیت تویسرکان Tuyserkan granite

معرفی سنگ گرانیت تویسرکان

همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده سنگ های گرانیت,دانه های معدنی تقریبا متوسط و بزرگ است که در کنار هم قرار گرفتن این دانه های معدنی باعث بالا بردن استحکام سطح گرانیت میشود. یکی از عنصر های اصلی تشکیل دهنده سنگ گرانیت فلد سفات و کوارتز می باشد که این کانی ها با عث روشن شدن سطح گرانیت می شود. بیوتیت هورنبلند دو عنصر موجود در سطح و‌ بدنه گرانیت می‌باشند که همین باعث ایجاد رنگ تیره و مشکی گرانیت میشود. عمدتا این سنگ به شکل اسلب فرآوری می‌شود اما ابعاد تایل هم زیبایی منحصر به فردی دارد. گرانیت مشکی تویسرکان به شکل محدود استخراج شده و تا حدی سنگ بی نظیر و کمیاب ای می باشدو این امر باعث می‌شود درخواست برای صادرات و حتی نیاز داخلی آن هم در کشور بالا باشد.
سنگ گرانیت تویسرکان دارای زمینه مشکی تیره و یکدست می باشد مشکی آن هم دارای هارمونی خاصی با دانه هایی همانند: اشک درسطح سنگ و در زاویه نور جلوه خاصی دارد. گرانیت مشکی تویسرکان یکی از سنگ ها و گرانیت های بسیار خاص و مرغوب به کشورمان ایران است.

معدن سنگ گرانیت تویسرکان

معدن سنگ زیبا در استان ایلام و حوالیه شهرستان تویسرکان است که با تولید ماهیانه بیش از ۲۰۰ تن یکی از معادن غنی می باشد. گرانیت مشکی در کشور ما معادن متعددی دارد که از جمله رنگهای مشابه گرانیت مشکی تویسرکان میتوان معدن سنگ گرانیت مشکی چایان,گرانیت مشکی نطنز و  گرانیت مشکی طبس را نام برد.
این سنگ ها به دلیل داشتن کیفیت عالی و مرغوب و همچنین قیمت های مناسب آن نسبت به رقبای خود در گرانیتهای خارجی مخصوصاً گرانیت کشور برزیل باعث شده تا سنگ های گرانیت کشور ما مورد استقبال جهانی قرار بگیرد.

ویژگی های سنگ گرانیت تویسرکان

یکی از بهترین سنگ های است که با رقبای خارجی خود برابری می‌کند و دارای دو بافت اشک چشمی و پر کلاغی می باشد. گرانیت تویسرکان در برابر سرما,شرایط ناپایدار جوی,ضربه بسیار محکم و مقاوم بوده از دیگر ویژگی های خوب آن تراکم بسیار بالای این سنگ,جذب آب و رطوبت بسیار پایین,سطح یک دسته مشکی و تیره,مقاومت سایشی و فرسایشی بالا,قدرت ساب پذیری عالی,طرح و نقش خاص و منحصر به فرد و همچنین این سنگ بدون نیاز به رنگ شدن دارای رنگ طبیعی و درخشانی می باشد.
سنگ های مشابه به سنگ گرانیت تویسرکان عبارتند از: گرانیت مشکی نطنز,سنگ گرانیت مشکی چایان,سنگ گرانیت مشکی الموت,سنگ گرانیت مشکی سرکان,سنگ گرانیت مشکی تربت,سنگ گرانیت اورو متالیکوس و سنگ گرانیت مشکی پیرانشهر میباشد.

کاربرد سنگ گرانیت تویسرکان

عموماً در فضاهای بیرونی بیشترین استفاده را دارد ولی برای سنگ فرش و کفپوش ها مناسب ترین کاربرد به حساب می آید. در دیواره های داخلی ساختمان,نمای داخلی,دکوراتیو, سرویس‌های بهداشتی,میز و کانتر آشپزخانه,در نمایه اصلی و سنگ فرش اماکن مذهبی کاربرد ویژه ای دارد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت تویسرکان

هرچقدر سطح یک دست تری داشته باشد به لحاظ رنگ و طرح ها نقش و به اصطلاح سنگ پاکتر باشد و رنگ مشکی آن جلا و تیرگی خاصی داشته باشد قیمت افزایش می یابد. همچنین ضخامت سنگ و ابعاد هر چقدر بزرگتر باشد کیفیت فرآوری مانند: ساب,برش,نحوه پکینگ و ارسال تماماً عوامل تاثیرگذار در قیمت می باشد.

آنالیز سنگ گرانیت مشکی تویسرکان

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.01

2.61

petty

2700

2.6

MAX

1

2.64

0.5

3400

6

مشکی تویسرکان

0.03

2.77

petty

1480

4

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنگ سبک,دمه پا میره اما سنگ سنگین سر جای خودشه
خانم منیژه لله گانی

یشنهاد ما به شما   سنگ گرانیت
languages
× مشاوره آنلاین