فهرست

ابرار آلات چیست؟ انواع آن کدامند؟

ابزار آلات دستگاه ها و ادواتی هستند که با استفاده از نیرو محرکه توسط خود انسان برای تسهیل کارها استفاده می شود. در کل استفاده از ابزار آلات فقط توسط بشر انجام پذیرفته و برای هدف خاصی در نظر گرفته میشود.

ابزار آلات کاربردهای مختلفی دارند مانند: بستن,هدایت کردن,انجام و تغییرات شیمیایی, دستکاری اطلاعات و داده‌ها ی برش,خرد کردن,جابجایی موارد مورد نظر.
بطور کل اشیأ و وسایلی که باید در یک مکان خاصی قرار گرفته و هدف آنها نظم دهی به آن محیط و انجام دقیق کار مورد نظر باشد تجهیزات گفته میشود.
برای مثال در یک کارخانه از ادوات,ابزار آلات,تجهیزات و ماشین آلات صنعتی مختلفی استفاده می شود که هر کدام وظیفه کار خاصی را بر عهده دارند و تمام این اعمال باعث به وجود آمدن یک محصول نهایی می شود.

توضیح نهایی اینکه ابزار آلات صنعتی با نیرو محرکه برقی,بادی و بنزینی کارایی دارند کمتر از نیروی دست انسان استفاده می‌شود یکی از دلایل گران قیمت بودن این ابزار هم همین موضوع است.

واردات ابزارآلات صنعتی

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات صنعتی گونه‌ای از همان ابزار و تجهیزات مدرن هستند که با افزایش سطح تکنولوژی در آن اکثراً به صورت برقی یا مکانیکی کار می کنند.

ابزار آلات صنعتی به چند دسته تقسیم می شود؟

* ابزارآلات صنعتی برقی
* ابزار آلات صنعتی بادی
* ابزار آلات صنعتی بنزینی و گازوئیلی

واردات ابزارآلات صنعتی

عملکرد ابزار آلات صنعتی برقی

عملکرد ابزار آلات صنعتی برقی را می‌توان به ورق کردن فلزی با قدرت های مختلف,باز و بسته نمودن و پرچ نمودن مهره ها,اندازه گیری آنها استفاده کرد. ابزارآلات صنعتی برقی معمولاً قابل شارژ می باشند استفاده از این ابزار آلات باعث سرعت بخشیدن و بالا بردن تمرکز در امور شغلی شده و کار از ظرافت خاصی برخوردار می باشد.
انواع دریل ها ی کوچک و تخریب بتن کن,پیچ گوشتی های برقی و شارژی,فرز آچار بکس برقی,اره برقی و شارژی و دستگاه جوش,اینورتر,دمانده ها,جارو برقی شارژی,پولیش,کمپرسور هوا و سشوار های صنعتی از نمونه های این دستگاه ها میباشد.

برای مثال :کمپرسور هوا,کمپرسور های بادی وسیله هایی هستند که هوا را فشرده کرده و برای کاربردهای مختلفی قابل استفاده اند. دریل های شارژی ابزار هایی هستند که برای سوراخ کردن مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلفی دارند که نوعی از آن انواع شارژی آن می باشد.

 فرز برقی برای تراشکاری و برشکاری قابل استفاده است و همچنین در جهت تیز کردن ابزارهای دیگر مورد استفاده نیز قرار می گیرد. دستگاه های جوشکاری برای اتصالات قطعات فلزی با یکدیگر استفاده می شود.

استفاده از ابزار آلات شارژی در مواقعی که دسترسی به برق نیست و استفاده از ابزار آلات برقی در مواقعی که در مکانهای صنعتی امکان استفاده از برق وجود دارد توصیه می شود.

ابزارآلات صنعتی پر کاربرد کدامند؟

سنباده های ارزان,سنباده نواری کارواش از جمله پر کاربرد ترن ابزار آلات صنعتی پرکاربرد در انواع صنایع محسوب می شود.

واردات ابزارآلات صنعتی

عملکرد ابزارآلات صنعتی بادی

ابزارآلات صنعتی بادی با استفاده از فشار باد و هوا کار کرده و از استحلاک کمی برخوردار است و از آن میتوان در خط های تولیدی کارخانه های بزرگ استفاده کرد.

 مانند: میخکوب های بادی و منگنه کوب ها که در صنعت نجاری هم کابینت سازی توسط صنعتگران استفاده می شود.

همچنین انواع پولیش های بادی در صنعت صافکاری قابل استفاده میباشد که انواع خط و خش ها را از روی خودروها محو می کند.

عملکرد ابزارآلات بنزینی و گازوئیلی

این ابزار آلات معمولاً در کاربردهای صنعتی و همچنین باغبانی و کشاورزی قابل استفاده می باشد.
در اینجا میتوان به اره درخت بر,اره زنجیری بنزینی,علف زن بنزینی,موتور برق کول تی واتر و تیلر ها اشاره کرد.

همانطور که گفته شد کاربرد این سری از ابزار آلات برای مکان هایی هستند که دسترسی به برق و الکتریسیته وجود ندارد همچنین جزء ابزار آلات سنگین محسوب می‌شوند مانند: چکش تخریب بنزینی,برای تخریب انواع ستونهای بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.
ژنراتورهای بنزینی که معمولاً برای استفاده در مدارس,کارگاهها و کارخانه ها و مراکز صنعتی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفته و فرآیند تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را به عهده دارد.

انواع اره های زنجیری,بنزینی هم در جنگل برای قطع درختان و بریدن و الوار و در صنعت باغداری و کشاورزی استفاده می شود.

واردات ابزارآلات صنعتی

ابزار آلات مکانیکی

ابزار آلات مکانیکی برای تعمیر کردن قسمت هایی از خودرو یا ماشین آلات صنعتی از آن استفاده می شود.

ابزارالات تعویض روغنی

یکی از مهمترین دسته ابزار آلات بوده که در بازار ایران رقابت بسیار شدیدی برای سلامت خودرو ایجاد کرده است.
روغن کابل,انبر فیلتر و روغن باز کن جزء حرفه ای ترین ابزار آلات تعویض روغن محسوب می شود.

ابزارآلات جلوبندسازی

این نوع ابزارآلات در صنعت تعمیرات و مکانیکی خودرو قابل استفاده بوده و میتواند به راحتی مشکلات خودرو بررسی و برطرف سازد.

از مهمترین ابزار آلات این صنعت به پولی کشی دو شاخه میتوان اشاره کرد.

شرکت بازرگانی نفیس تجارت خزر با داشتن کادر مجرب و فعال در زمینه واردات هرگونه کالا از کشور چین به شکل مستقیم و بدون واسطه میتواند امکان واردات کالای مد نظر شما را با حاشیه سود چندین درصدی از صفر تا صد خرید و ارسال در محل شما فراهم آورد.

 به امید دیدار شما در مجموعه نفیس تجارت خزر

بازرگانی نفیس تجارت خزر
languages
× مشاوره آنلاین