فهرست

سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد Yazd red rainbow granite

معرفی سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد

این سنگ زیبا دارای زمینه قرمز و دانه بندی ریز با خال های سفید و مشکی است که این دانه ها و خال ها در سطح آن پراکنده می باشد. در سورت های ضعیف بعضا شالی های سفید بیشتری به چشم می خورد. این سنگ گرانیت اگر شفافیت خوبی داشت قطعاً شبیه ترین سنگ به گرانیت قرمز یزد بود اما گرانیت رنگین کمان یزد دارای شفافیت زیادی نیست.
این سنگ گرانیت زیبا یکی از طرح های طبیعی و بسیار نادر در طبیعت است که با داشتن مقاومت,سختی بالا و همچنین طرح منحصر به فرد مورد استقبال انبوه سازان و طراحان داخلی قرار گرفته است. در دو سورت تیره و روشن در بازار موجود است که قرمز تیره آن با نامهای گرانیت سماقی و سورت روشن آن به گرانیت گوجه ای هم معروف است. در سطح سنگ دانه هایی همچون بلور به رنگ قرمز تیره,مشکی و سفید خودنمایی می کند. این سنگ در ابعاد تایل و اسلب نیز تولید فرآوری می‌شود.

معدن سنگ گرانیت رنگین کمان یزد

معدن سنگ رنگین کمان یا ندوشن در ۱۳۶ کیلومتری استان یزد و فاصله ۲۱ کیلومتری به سمت غرب ندوشن قرار گرفته یکی از معادن خوب و غنی کشور است که کمتر از دو سال است که به استخراج رسیده است.

ویژگی های سنگ قرمز رنگین کمان یزد

از ویژگی های منحصر به فرد این گرانیت زیبا می توان به سختی و مقاومت بسیار زیاد آن به فشار های سایشی و فرسایشی و همچنین سطح ساب پذیری و صیقل پذیری عالی,تخلخل بسیار کم,جذب آب بسیار پایین و تراکم بالای خوب آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که این سنگ گرانیت چسبندگی خوبی ندارد و باید حتما قبل نصب اسکوپ شود همچنین در دسته های گرانیت قرمز با کیفیت و متوسط می‌باشد. سنگهای گرانیت قرمز یزد,گرانیت فیوژن فایر,گرانیت قرمز اردستان و گرانیت مپل رد چین از نمونه سنگ های مشابه به این سنگ زیبا می باشد.

کاربرد سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد

این سنگ زیبا را می توان در آشپزخانه به عنوان کانتر یا در دیواره ها در سرویس‌های بهداشتی,پارکینگ,راه پله,سالن‌ها,دیواره های داخلی و خارجی و حاشیه قاب آسانسور استفاده کرد. این سنگ برای مکان های پرتردد,بی شک بهترین گزینه است. مانند مراکز اداری تجاری,موسسات و بانک‌ها, آموزشگاهها و حتی فرودگاه‌ها به جهت تراکم بسیار خوب و مقاومت بالا گزینه هوشمندانه‌ای است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد

ضخامت و ابعاد سنگ,نداشتن هرگونه غده یا شالی,فاصله تا معدن,فرآوری و ساب و انواع برش,گونیا بودن و برش های دقیق داشتن,درجه کیفی و سورت بندی سنگ,نحوه پکینگ و ارسال تماا عوامل تاثیر گذار در قیمت این گرانیت زیبا می باشد.
انواع سنگ ساختمانی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد

ضخامت و ابعاد سنگ,نداشتن هرگونه غده یا شالی,فاصله تا معدن,فرآوری و ساب و انواع برش,گونیا بودن و برش های دقیق داشتن,درجه کیفی و سورت بندی سنگ,نحوه پکینگ و ارسال تماا عوامل تاثیر گذار در قیمت این گرانیت زیبا می باشد.

آنالیز سنگ گرانیت قرمز رنگین کمان یزد

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.01

2.61

Petty

2700

2.6

MAX

1

2.64

0.5

3400

6

قرمز رنگین کمان

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

تو همون آبی که گذر می کند از صخره و سنگ قدرتمند,خالقم

مریم  بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ لایمستون
languages
× مشاوره آنلاین