فهرست

سنگ گرانیت زنجان Zanjan granite

معرفی سنگ گرانیت زنجان

سنگ گرانیت زنجان دارای زمینه صورتی تقریباً کمرنگ با دانه‌های درشت است. از لحاظ بافت و طرح و مدل و دانه بندی به سنگ گرانیت خرمدره شبیه می باشد اما تفاوت این دو سنگ بر این است که در گراینت بهاره کمی رنگ صورتی دیده می شود این سنگ دارای حفره ها و خلل و فرج هایست که سورت‌بندی و درجه‌بندی زیادی ندارد و در سورت های ضعیف آن کمی لکه های سیاه یا غده مشاهده می شود.
استخراج این سنگ محدود به بعضی از فصل هاست و در فصل زمستان عملاً استخراج غیر ممکن است. سنگ گرانیت زنجان اغلب به شکل کوبیک,سنگ فرش و فلیم شده فراوری میشود.
همچنین گرانیت زنجان به صورتی زنجان یا هلویی زنجان هم معروف می باشد که دارای رنگ صورتی ملایم و طرح های گل پنبه ای است در بعضی از سورت ها گل ها پر رنگ تر است. کیفیت این سنگ بسیار بالاست و اقبال خوبی در داخل کشور یا حتی بحث صادراتی از آن شده است.

معدن سنگ گرانیت زنجان

معادن این سنگ در استان زنجان واقع شده است که معدنی فعال و بسیار غنی می باشد.

ویژگی های سنگ گرانیت زنجان

مهمترین ویژگی این گرانیت کیفیت بسیار بالا,رنگ ثابت و خاص آن بوده و همینطور سنگ طبیعی بسیار مقاوم است که درصد جذب آب کم و حتی مواد شیمیایی آن بسیار محدود است. این سنگ برای محیط های مرطوب و بارانی و هم چنین محیط هایی که استفاده و کارایی مواد شیمیایی و روغن دارند کارایی خوبی دارد. سنگ گرانیت زنجان به دلیل مقاومت در برابر شرایط ناپایدار جوی و جذب آب حدود زیر یک درصد,تخلخل کم و مقاومت فشاری سایشی فرسایشی بالا همواره یکی از پیشنهادات و گزینه های خوب برای صنعت ساختمانی است. یکی از معایب سنگ های گرانیت به خصوص سنگ گرانیت زنجان این است که این سنگ ها دارای عناصر رادیواکتیو هم می باشند بنابراین بهتر است در فضای داخلی از آنها استفاده نشود و گزینه‌های خوبی صرفاً برای کفپوش های راه پله ها و فضاهای بیرونی ساختمان می باشد.

کاربرد سنگ گرانیت زنجان

این سنگ در قسمتهای داخلی و خارجی ساختمان قابلیت استفاده خوبی دارد و گزینه بسیار خوب برای سنگفرش ها و فضای خارجی,محوطه سازی,پیاده روها,نماهای بیرونی,بعضی از دیواره ها,کفپوش پارکینگ,راه‌پله‌ها,سنگ های پله ای  وجداول سنگی می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت زنجان

سطح صاف و بدون غده و به اصطلاح پاک بودن سطح سنگ قیمت را افزایش میدهد. ضخامت,ابعاد,متراژ درخواستی,کیفیت فرآوری از نظر ساب و برش,پکینگ و حمل و نقل از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت گرانیت زنجان می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت زنجان

سطح صاف و بدون غده و به اصطلاح پاک بودن سطح سنگ قیمت را افزایش میدهد. ضخامت,ابعاد,متراژ درخواستی,کیفیت فرآوری از نظر ساب و برش,پکینگ و حمل و نقل از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت گرانیت زنجان می باشد.

آنالیز سنگ گرانیت بهاره زنجان

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.01

2.61

petty

2700

2.6

MAX

1

2.64

0.5

3400

6

بهاره زنجان

0.15

2.55

0.33

1050

4

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

من فروشنده محصول عشقم

تو ساختی من فروختم

(من یک فروشنده سنگ هستم)

مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت کوهرنگ
languages
× مشاوره آنلاین