فهرست

معرفی سنگ آلاباستر Alabaster Stone

این سنگ گچی تقریباً بدون رگه و از شفافیت کمی برخوردار است اما خاصیت انتقال نور خوبی را هم دارد. از ترکیبات مهم آن کربنات کلسیم و سولفات منیزیم است که رنگ سفید آن هم به دلیل وجود همین کانی ها می باشد. برش سنگ به شکل اسلب است و اگر بخواهید آن را در دیواره های داخلی استفاده کنید باید روی آن شیشه قرار دهید تا از ضربه و خش جلوگیری کند. نقطه ضعف دیگر این است که قابلیت ساب پذیری و جلای خوبی ندارد.

ویژگی های سنگ آلاباستر

همانطور که قبلاً اشاره شد خاصیت عبور دهی نور در سنگ آلاباستر مانند خانواده مرمر ها است. از نقطه ضعف این سنگ نیز  پایین بودن سطح مقاومت فشاری این سنگ است که برای فضا های خاص قابل استفاده می باشد. اگر در فضایی که نورپردازی خوبی در آن به کار رفته استفاده شود به محیط اطراف گرمی و زیبایی خاصی می بخشد به دلیل خاصیت عبوردهی نور قابلیت همسان شدن با نور محیط را دارد.

موارد کاربرد سنگ آلاباستر

کاربرد این سنگ بیشتر در صنعت دکوراتیو مانند: ساخت آباژور و شمعدانی ها است و لازم به ذکر است مناسب برای کف ساختمان یا نماها یا فضاهای دیگر ساختمان نمی باشد.

کاربرد این سنگ بیشتر در صنعت دکوراتیو مانند ساخت آباژور شمعدانی ها بوده و مناسب برای کف ساختمان یا نماها یا فضاهای دیگر ساختمان نمی باشد.

همچنین برای ساخت لوح ها یا سنگ قبر استفاده میشود که به این نوع سنگ رخام سپید نیز گفته می شود. 

همچنین برای ساخت لوح ها یا سنگ قبر نیز استفاده شده که به این نوع سنگ رخام سپید نیز گفته می شود. لوستر آباژور شمعدانی سنگ قبر

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ آلاباستر

متراژ,ضخامت,طول و ابعاد اگر به شکل اسلب باشد دارای قیمت بالاتری است. پکینگ،پالت،ارسال و حمل و نقل تماما از عوامل تأثیرگذار در قیمت این سنگ می باشد.

انواع سنگ های آلاباستر

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

از کوچه تو گذشتم
سنگ مهربانیت را بر سینه زدم
اما ناگاه سرم شکست.

 مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال جلبر
languages
× مشاوره آنلاین