فهرست

اپوکسی رزین Epoxy Resin

اپوکسی رزین چیست ؟

اپوکسی رزین از خانواده‌های رزین دو قسمتی یا دو جزئی است که پایه اصلی آن پایه رزینی و هاردنر می‌باشد این دو جز باید به نسبت مشخصی بنا به کاری که در دسترس داریم با همدیگر ترکیب شده و سپس روی سطح دلخواه یا قالب دلخواه استفاده شود. اگر مقدار و میزان ترکیب خوب نباشد نتیجه کار دلخواه نیست.

اپوکسی رزین ها بر دو قسمت هستند

یکی از نمونه ها سخت کننده ها و مقاوم کننده ها هستند که به دو گروه از آن اشاره می کنیم. هاردنر های پلی امید و هاردنر های پلی آمین به اختصار این دو مدل را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاربرد هاردنر پلی آمین و اپوکسی رزین

این نوع پروکسی معمولاً در دکوراتیو و دکوراسیون منزل به کار می‌رود که به آن پلورامین می گویند. بدون رنگ دانه است و حجم بالایی می شود در کار از آن استفاده کرد. رقیق است و احتیاج به حلال ندارد. حلالیت پذیر نیست قبلا به شما توضیح دادیم که طبق دستور کارخانه تولید کننده باید به نسبیت مشخص شده با همدیگر مخلوط شود تا نتیجه دلخواه ظاهر شود.

کاربرد هاردنر پلی آمید اپوکسی رزین

پلی آمیدها رنگ نارنجی به قرمز تمایل دارند و از غلظت بالایی برخوردار است. حلال پذیر یعنی خاصیت اضافه شدن به دیگر حلال ها را دارد تا زمانی که رقیق شود. این نوع هاردنر ها برای جواهرات,قطعات تزئینی,ساخت میزهای رزینی و کفپوش ها استفاده می شود.

کاربرد رزین اپوکسی در صنعت سنگ

اپوکسی رزین برای استحکام بخشی فوق‌العاده روی اسلب در ورقه های بزرگ استفاده می شود. همچنین به شکل فراوری کوپ و قطعات بریده شده از ابتدا تا انتهای مراحل استفاده شده که باعث درخشش فوق العاده و براقیت و جلا دهی خیلی عالی بعد از ساب سنگ میشود و معمولاً هاردنر های وارداتی از کشور های دیگر که دارای فرمولاسیون بالاتری است در صنعت سنگ استفاده می شود.
اپوکسی ها از دو جزء رزین و هاردنر تشکیل شده‌اند هاردنر مواد سخت کننده است که در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی صنایع شیمیایی و خودروسازی استفاده زیادی دارد. یکی از کاربردهای آن در صنعت سنگ ساختمانی است که با اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. اپوکسی رزین در حقیقت در بخش‌های مختلف فرآوری سنگ مانند: برش و سایزینگ و جلاد کی با منظور های خاصی استفاده می شود که یکی از آنها افزایش استحکام و وصل قطعات و ترمیم از بین بردن ترک ها و حتی برای جلا دهی بیشتر استفاده می شود. اپوکسی زین را برای ترمیم و تقویت سنگها من جمله سنگ های مرمریت و مرمر استفاده می شود. وقتی که سنگ مورد ساب زنی و کالیبره‌کردن قرار می گیرد ممکن است که شکستگی و جداشدگی ایجاد شود یا روی سطح سنگ خلل و فرج های و شکاف‌های ایجاد کند یا اینکه از قبل این شکاف ها وجود داشته بنابراین استفاده از اپوکسی رزین همین منافع را پر می‌کند و هم باعث استحکام و استیصال سنگ می شود. در عین حال رطوبت پذیری و نفوذ پذیری سنگ را کاهش می دهد.
بعد از این مرحله یعنی اپوکسی کاری معمولاً پشت سنگ را یک توری قرار می دهند این توری یا مش در جهت استحکام و یکپارچگی سنگ عمل کرده و باعث می‌شود که حتی در زمینه حمل و نقل پولیشی یا نصب سنگ دچار ترک یا شکستگی نشود. معمولاً استفاده از توری های فایبرگلاس در سایزهای مختلف در این صنعت قابل استفاده می‌شود. اما همانطور که گفته شد قبل از آن در روی محل اپوکسی استفاده شده و سپس عمل توری کشی انجام می شود.

فواید استفاده از اپوکسی رزین

همانطور که گفته شد باعث افزایش عمر سنگ و خاصیت چسبندگی و استحکام سنگ می شود. جلوگیری از رفع نفوذ رطوبت و مانع رشد قارچ و کپک و باکتری میشود. چسب اپوکسی یکی از محصولاتی است که در این صنعت به وفور استفاده شده و کارایی بسیار بالایی دارد. خانواده اپوکسی ها از نوع پلی آمینی یا پلی آمیدی هستند. چسب سنگ معمولا از نوع چسب دو جزئی یا دوقلوست که به این معنی است که در ظرف جداگانه نگهداری می شود تا هنگام مصرف با هم مخلوط شوند.

واردات مستقیم اپوکسی رزین از کشور چین

محصول اپوکسی رزین ساخت کشور چین,کاربرد در صنایع فرآوری سنگ,استحکام و‌ توری کشی اسلب ساختمانی برای ثبت سفارش و‌ واردات مستقیم از کشور چین با ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

جایی که کوزه خودت را گذاشته ای سنگ پرتاب مکن

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت مشکی نجف آباد
languages
× مشاوره آنلاین