فهرست

معرفی سنگ کریستال (چینی)

سنگهای کریستالی از توده سنگ های آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر فعل و انفعالات مانند درجه حرارت و فشار به صورتی متبلور شده و جز سنگهای دگرگونی به حساب می آیند و دارای ساختار شیمیایی متفاوتی با سنگهای دیگر هستند مواد کانی که تشکیل دهنده این سنگ هاست اغلب از کلسیت می باشد. سنگهای کریستال اغلب دارای کریستال ها و بلورهای درشت می باشند بلورهای درشت معمولاً یکی از از عواملی است که به راحتی میتوان سنگهای چینی را از سایر سنگهای  شناخت. همینطور چینی‌ها از ساختار فیزیکی و شیمیایی به لحاظ طرح و بدنه و دانه بندی با همدیگر متفاوت هستند. سنگهای کریستال از کانی هایی  مانند: پریت سیمون ایت و هماتیت,گرافیت و کوارتز تشکیل شده‌اند.

هر چقدر سنگ کریستال کوارتز بیشتر باشد سنگ دارای استحکام بیشتری می باشد. اگر سنگ کریستال خالص باشد شاهد رنگ سفید و درخشندگی خاصی هستیم. سنگ های چینی اگر رگه ها یا هاله های خاکستری روشن و سیاه دیدید بخاطر وجود مواد کربن دار در کریستال است. همچنین وجود رنگ های سبز به خاطر کانی کلرید یا سیلیکاتهای دیگر است رگه های صورتی و قرمز به علت وجود هماتیت یا کربنات منگنز و رنگ‌های زرد و کرم بر اثر  وجود لیمونیت می باشد. جذب آب در سنگ های چینی کمتر از یک درصد است و از مقاومت تقریباً خوبی برخوردار می‌باشد.

معدن سنگ کریستال (چینی)

از جمله معادن معروف به سنگ کریستال چینی قروه,چینی سلماس,چینی لایبید,الیگودرز و ازنا میباشد.

ویژگی های کریستال (چینی)

سنگ کریستال یا چینی استحکام بی نظیر و مقاومت بالا در مقابل جذب رطوبت و آب,مقاومت فشاری و فرسایشی در مقابل تغییرات جوی,رنگ بندی خاص کریستالها,همچنین قابلیت بوک مچ و فورمچ شدن,تخلخل بسیار پایین,ساب پذیری و درخشندگی بالای این سنگ تماماً از ویژگی‌های بسیار خوبه سنگ های  کریستال می باشد.

کاربرد سنگ کریستال (چینی)

در تمام نماهای بیرونی و داخلی ساختمان,سرویس‌های بهداشتی ,تی وی روم ها,دیواره‌ها,قاب های آسانسور,لابی و کفپوش ها,مناسب برای مجتمع های تجاری اداری,راه‌پله‌ها و کانترآشپزخانه قابلیت استفاده دارد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ کریستال (چینی)

بسته به ابعاد,متراژ,ضخامت,یک دست بودن و یا پاکی سنگ, بسته به طرح و نقش سنگ,نوع کیفیت فرآوری مانند: ساب و پولیش,استفاده از اپوکسی رزین ها,پکینگ,نحوه ارسال و حمل و نقل تماماً از عوامل موثر در قیمت کریستالها می باشد.

انواع سنگ های مرمریت

سنگ کریستال ازنا

انواع سنگ ساختمانی

سنگ کریستال نی ریز

انواع سنگ ساختمانی

سنگ کریستال الیگودرز

انواع سنگ ساختمانی

سنگ کریستال لایبید

سنگ ساختمانی

کریستال پرشین اسکاتو

سنگ ساختمانی

کریستال سایمان قروه

سنگ ساختمانی

سنگ کریستال سیرجان

سنگ ساختمانی

سنگ کریستال خمین

سنگ ساختمانی

کریستال گل یخ مشهد

سنگ ساختمانی

سنگ کریستال سلماس

سنگ ساختمانی

کریستال (پالساندرو ) دیپسکو

سنگ ساختمانی

سنگ کریستال کریستالو

سنگ ساختمانی

سنگ کریستال جلبر

سنگ ساختمانی

کریستال تورنادو دارک

سنگ ساختمانی

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

ا رب که چه داری تو کز لطف بهاری تو

در کار درآری تو سنگ و که خارا را

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال تورنادو دارک
languages
× مشاوره آنلاین