فهرست

سنگ لاشتر Peitra Gray

سنگ مرمریت لاشتر(Peitra Gray) :

سنگی خاص با مشتریان خاص
سنگ لاشتر یکی از مرمریت های ایران است و برای طراحی های خاص در بخش های مختلف ساختمانی قابل استفاده است.
سنگ مرمریت لاشتر در بین سایر سنگ های ایرانی از قیمت مناسبی برخوردار است و برای استفاده ی داخلی و صادرات بسیار به صرفه است و این سنگ در بازار بین الملل شهرت جهانی دارد.
 
 
سنگ لاشتر

ویژگی ها و کاربرد سنگ لاشتر

یکی از ویژگیهای سنگ مرمریت لاشتر مقاومت بالا در برابر ناملایمات جوی و جذب آب بسیار پایین، سرما و گرما باعث شده است که برای طرح های کف یا دیوار مخصوصا در اماکن تجاری,لابی و ورودی هتل ها همچنین کانتر آشپزخانه و تی وی روم قابل استفاده است.
این سنگ از تخلخل بسیار کم,استحکام بسیار بالا,قابلیت نفوذ آب پایین و ساب پذیری بالایی برخوردار است.
 

معدن سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر متعلق به استان اصفهان است. معادن مربوط به این سنگ در جنوب شهر اصفهان قرار دارد، بنابراین بیشترین حجم تولیدی آن مربوط به استان اصفهان است.این سنگ بانام جهانی peitra gray معروف می باشد.

انواع سورت و رنگ بندی سنگ مرمریت لاشتر

زمینه مرمریت لاشتر، مشکی مایل به طوسی می باشد. بنابراین در دو نوع خاکستری رنگ و خاکستری تیره مایل به مشکی با خط های سفید در دسترس است.

انواع سورت بندی سنگ لاشتر

در سورت های مرغوب,رگه های سفید کم و یا غالبا مشاهده نمی شود اما در سورت های ضعیف به طوسی روشن و رگه های سفید غالب تر است که همین امر می تواند در قیمت گذاری سنگ لاشتر تاثیر مستقیم بگذارد.

 

همه چیز درباره تعیین قیمت مرمریت سنگ لاشتر

بعد از استخراج سنگ از معدن و ارسال آن به کارخانه به شکل کوپ یا قله با توجه به نوع و کیفیت برش { 4 کوپ,3 کوپ و تک کوپ} و قد و پای کوپ,بسته به نوع سوخته گی یا زردی در هنگام استخراج با تاییدیه و نظر کارشناسی قیمت گذاری میشود.

*ابعاد: مواردی که در قیمت اسلب سنگ مرمریت لاشتر در نظر گرفته می شود، ابعاد آن است. این نوع سنگ در بازار به ابعاد مختلف تایل(۳۰*۳۰، ۶۰*۶۰، و…)، اسلب،طولی موجود است. 

*ضخامت: سنگ مرمریت  ساختمانی { لاشتر } دارای ضخامت های مختلف می باشد. به عنوان مثال سنگ پله در ضخامت ۳ سانتیمتر گزینه مناسبی می باشد. همچنین سنگ برای نمای ساختمان با ضخامت حدودا ۱٫۶ سانتیمتر و  سنگ های کف ساختمان با ضخامت ۱٫۸ سانتیمتر و بعضی از نمونه سنگ ها با ضخامت ۴ سانتیمتر یه بالا بریده می شود. باید در نظر داشته باشیم مقدار ضخامت برش هر کارخانه به علت دقیق نبودن دستگاها و خطاهای احتمالی با هم متفاوت است. شاید این تفاوت تقریبا بیشتر از ۲ میلیمتر نباشد.  

*طرح و مدل: هر معدن نوع سنگ و طرح خاص خود را دارد نمیتوان در یک معدن حتی دقیقا طرحها و مدل ها را دقیق کنار هم چینش کرد چه رسد به دو معدن از یک مدل سنگ,طرحها اکثرا فقط شبیه یا کمی شبیه هم هستند.

همچنین استفاده از نوع درجه یک رزین اپوکسی و نوع براقیت و شفافیت سنگ می تواند در نحوه قیمت گذاری تاثیر داشته باشد.

*پکینگ: نحوه بسته بندی و طریقه بارگیری (به ویژه برای صادرات) منظور نوع پالت در افزایش قیمت تاثیر می گذارد.

*حمل و نقل: بدیهی است که قیمتی که به مشتری اعلام میشود قیمت درب کارخانه می باشد و تمام هزینه حمل و نقل به عهده خود خریدار میباشد.

آنالیز سنگ مرمریت لاشتر

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

۰/۰۳

۱/۸۰

petty

۶۰۰

۲/۲۰

MAX

۱/۵۰

۲/۸۰

۲/۵۰

۲۲۰۰

۶

لاشتر

۰/۴۲

۲/۷۷

۰/۴۴

۱۳۵۰

۲/۸

محصول مشابه ( سنگ مرمریت لاشتر )

سنگ مشکی نجف آباد زمینه ای مشکی با خطوط  نا منظم سفید رنگ شبیه ترین سنگ به مرمریت لاشتر میباشد این سنگ یکی از پر قدمت ترین مرمریت های ایران است که شهرت جهانی داشته و به نام مرمریت پارس در جهان شناخته شده است.

 همچنین تمام ویژگی های سنگ لاشتر را دارا بوده اما تنها فرق اسایس بین این دو سنگ ای هست که مرمریت نجف آباد در شرایط جوی همچون قرار کرفتن در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی شده و به همین خاطر در مقام مقایسه با سنگ لاشتر امتیاز خود را از دست میدهد .

از این سنگ می توان در فضای داخلی ساختمان,دیواره های آسانسور,کفپوش پارکینگ,لابی هتل ها و کریدور های مجتمع تجاری استفاده کرد.

از ویژگیهای سنگ مرمریت نجف آباد تخلخل پایین جذب آب و رطوبت پایین,مقاومت فشاری بالا نام برد.

همچنین در ادامه سنگ گلدن گلکسی,سنگ مرمریت مشکی ماکو,مرمریت مشکی تی هو,مرمریت بلک روز, و مرمریت تری دی بلک از مشابه ترین سنگ ها به مرمریت لاشتر می باشد.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

از محبت خارها گل می شود

 از محبت سنگ روغن می شود

     حافظ شیرازی      

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت گلدن بلک
languages
× مشاوره آنلاین