فهرست

سنگ مرمر صورتی Pink Onyx

معرفی سنگ مرمر صورتی

سنگ مرمر صورتی یکی از سنگ های آهکی است سنگ مرمر همانند سنگ تراورتن است از تشکیل و رسوب لایه ها در چشمه های آب گرم می باشد حال جذابیت قضیه این است که در بین لایه های تراورتن لایه های مرمر هم نیز شکل می گیرد اما مقدار آن ناچیز است هنگامی که سنگ آهک به مدت طولانی تحت فشار لایه های زیرین و حرارت در چشمه های آب گرم قرار می گیرد دگرگون شده و در نتیجه سنگ مرمر تولید می شود اعضای تشکیل دهنده این سنگ کلسیت نام دارد.

این سنگ از پس زمینه صورتی و تقریبا مایل به روشن است سنگ مرمر صورتی در شهرستان نقده,ارومیه و دارای  پس زمینه صورتی همراه با خطوط سفید,بسیار زیبا و شکیل است.
سنگ مرمر صورتی یکی از ناب‌ترین و خالصترین و نایاب ترین مدل های مرمر صورتی است و تقریباً در کل جهان خواستار و خواهان بسیار زیادی دارد اما معادن آن بسیار کم و انگشت‌ شمار است.

سنگ مرمر صورتی به دلیل وجود اکسید آهن دهیدراته در کانی ها میباشد یعنی این سنگ بدون آب است اینگونه سنگها در اثر دگرگونی سنگ آهک به وجود می آید همانطور که گفتیم بدنه اصلی تشکیل‌دهنده این سنگ‌ها کلسیت است که بسیار در سیستم مجسمه‌سازی و نقش و نگارهای ساختمانی مورد استفاده می‌شود.

معرفی معادن سنگ مرمر صورتی

مهمترین معدن آن در کشور ما ایران در شهر در ارومیه و نقد می باشد.
مهمترین و سرسخت ترین رقیب ایران کشور ایتالیا است که در تولید انواع سنگ ها به خصوص سنگ مرمر سابقه طولانی دارد و اما در مورد سنگ صورت یکی از معادن و یکی از تولید کنندگان در زمینه استخراج کشور ایتالیا است.

موارد استفاده و کاربرد سنگ مرمر صورتی

به جهت گرانبها بودن در ساختمان های لوکس و لاکچری و بسیار گرانقیمت به کار می رود از این سنگ به طور ویژه در دکوراسیون ها پل ها نمای داخلی ستون و کف ساختمان ها هتل ها و لابی‌ها استفاده میشود.
انواع سنگ مرمر به‌ خصوص سنگ مرمر سبز و حتی مرمر صورتی در اماکن مقدس مانند حرم امامان استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که در بنای در بنای شکیل تاج محل هم از سنگهای مرمر استفاده شده است.

ویژگی های سنگ مرمر صورتی

سنگ مرمر صورتی تمام ویژگی های سنگ های مرمر را داراست که از جمله آن می‌توان خاصیت عبور دهی نور,سطح صاف و صیقلی تراکم بالا جذب رطوبت و آب پایین و مقاومت سایشی تقریباً مناسب را اشاره کرد.
در کنار خاصیت عبوردهی نور یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سنگ مرمر که در تمام دسته های سنگ مرمر یکسان میباشد خاصیت خنک کنندگی این سنگ بوده اینکه گرما را جذب نکرده و همیشه خنک می باشد.
اگر شما مثل بنده دوست دارید فضای خانه و محل زندگی خنک و‌کمی سرد باشد انتخاب این سنگ برای کف پوش هوشمندانه است
اما اگر دچار ناراحتی مفاصل آرتروز و‌ استخوان درد هستید گزینه خوبی نمیباشد مگر اینکه از پوشش و فرشهای خوبی استفاده کنید.

*بهترین روش برای تمیز کاری سنگ مرمر صورتی استفاده از دستمال کمی مرطوب میباشد و استفاده از مواد شوینده به خصوص اسیدی اکیدا توصیه نمیشود.

عوامل تاثیر گذار سنگ مرمر صورتی

همانطور که قبلاً اشاره شد عوامل تاثیرگذار در سنگ های مرمر که مهمترین آیتم ضخامت است بعد از آن پاک بودن و خالص بودن و داشتن رنگ روشن و یکدست میباشد هرچه سنگ دارای رگه های کمتر باشد سنگ پاک تر واز قیمت بالاتری برخوردار است گونیا بودن لب پر نبودن و سطح صاف و صیقلی تماماً در قیمت تاثیرگذار است

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

درخت پر بار،سنگ ميخوره

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال جلبر
languages
× مشاوره آنلاین