فهرست

سنگ مرمر آبی Blue Onyx

معرفی سنگ مرمر آبی

سنگ مرمر از جمله سنگ‌های آهکی محسوب میشود سنگ‌های آهکی در کوه‌های کم ارتفاع و تحت فشار شکل می‌گیرند سنگ مرمر آبی یا blue onyx یکی از خانواده بزرگ مرمر می‌باشد که جز کمیاب ترن نمونه سنگ است و در سراسر جهان خواهان بی‌شماری دارد.
 
مرمر آبی رنگ آبی خود را از عنصر منگنز میگیرد پس هر چه منگنز بیشتر باشد رنگ آبی خالص تر و تیره تر است همچنین وجود اکسید مس باعث ایجاد رگه های سبز طلایی نارنجی شده و زیبایی این سنگ را چندین برابر می‌کند.رگه های زیبای آبی خاکستری تیره و روشن و طلایی باعث شده این سنگ هاله دار,موج دار بنظر رسیده و همین امر در کنار خاصیت برجسته عبور دهی نور مرمر بخصوص مرمر آبی را در زمره گرانترین نمونه سنگ در جهان قرار داده است.
این سنگ را در قالبهای بوک مچ فورمچ میتوان فرآوری کرد. این سنگ همانند سایر سنگها از معدن استخراج و به کارخانه انتقال داده شده و عملیات اسلب بری روی آن انجام می‌شود.

معدن و زادگاه سنگ مرمر آبی

معدن و زادگاه این سنگ در ارومیه است البته در استان اصفهان و شهرکرد,خراسان و‌ کرمان قروه و سنندج هم می‌باشد هم قابلیت استخراج میشود اصفهان جز شهرهایی که معدن مرمر آبی دارد زیرا بطور کل معدن سنگ مرمر آبی در ایران و دنیا بسیار کم می‌باشد همچنین استان فارس یکی از بهترین نوع مرمر آبی را داراست که شهرت جهانی و مشتریان صادراتی دارد.

بارزترین ویژگی انواع مرمرها

اولین ویژگی مرمر ها خاصیت عبور نور بوده به این معنا که در محیط روشن این سنگ کاملا نورانی و شفاف می‌درخشد.

ویژگی‌های های منحصر بفرد مرمر آبی ایران

خاصیت عبور دهی نور,شفافیت و سطح صاف صیقلی,ساب پذیری عالی,قابلیت جذب رطوبت نا چیز,مقاومت سایشی فرسایشی
تراکم بالا,مقاومت فشاری خوب,قابلیت انجام پروسه بوک‌ مچ و فورمچ

به چه دلیل استفادهاز سنگ مرمر آبی توصیه نمی‌شود ؟

نور آفتاب مستقیم باعث از بین رفتن و‌سیت شدن تدریجی سنگ میشود بنابراین در فضاهای بیرونی توصیه نمیشود

کاربرد سنگ مرمریت آبی

کاربرد این سنگ زیبا و چشم‌نواز در مکان‌ها و نماهای داخلی می‌باشد.
کف سالنها لابی هتلها دیواره سرویسهای بهداشتی یا بدنه وان حمام و قرنیز ساختمان می‌باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمر آبی

هرچه ناخالصی ها کمتر باشد(وجود غده ها رگه های خاکستری ) سنگ به اصطلاح پاکتر و‌خالص تر است بنابراین قیمت آن بالاتر و سنگ گرانبها تر است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنگی را که نتوان برداشت بايد بوسید و گذاشت !

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال ازنا
languages
× مشاوره آنلاین