فهرست

سنگ تراورتن دره بخاری dare bokhari travertine

معرفی سنگ تراورتن دره بخاری

سنگ تراورتن دره بخاری دارای رنگهای سفید یا کرم و حتی به رنگ شکلاتی و دارای موج و خطوطی زیبا که شکوه و زیبایی خاصی را در ساختمان ها ایجاد می کند. برای تکمیل شدن این زیبایی پیشنهاد همیشگی سنگ تراورتن دره بخاری سوپر ممتاز است. این سنگ یکی از زیباترین و گران قیمت ترین سنگ هاست که البته در درجات ضعیف تر یعنی درجه یک و دو قیمت آن کاهش می یابد.
به دلیل اینکه بهترین سنگ روشن ایران نام دارد معمولاً با ترکیب آن با رنگهای مکمل گزینه خوبی برای استفاده از فضاسازی و طراحی های نمای خارجی ساختمان است. این سنگ مانند سایر سنگ های تراورتن به دو روش بی موج یا موجدار فرآوری شده و دارای سورت های گوناگون است سورت هایی به رنگ سفید,کرم,موج دار و بی موج و ابرو بادی به روش‌های سابیده معمولی و چرمی هم قابلیت فرآوری دارد.

معدن سنگ تراورتن دره بخاری

معدن این سنگ زیبا در استان مرکزی نزدیکی شهرستان محلات در جاده خمین در مجاورت معدن های سنگ تراورتن دره بخاری است که با ماهیانه استخراج بیش از ۱۵ هزار تن و حدود ۲۰ میلیون ذخیره یکی از غنی ترین معادن به شمار می‌آیند.

ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری

این سنگ یکی از انواع خوب سنگ های داخلی و حتی نوع صادراتی است که برای خریدار مقرون به صرفه است همچنین از ویژگی‌های برتر در آن مقاومت بالای فشاری و استقامت و استحکام بالا در برابر شکستگی,ساییدگی,رنگ پریدگی و رنگ رفتگی است که این سنگ را از سایر سنگهای دیگر متمایز می سازد. به خاطر فرآوری خاص و مقاومت خوبی که در برابر شرایط جوی ناپایدار مانند سرما,گرما,خردشدگی,ریزش و ایجاد ترک دارد و همچنین دارای وزنی سبک است ایده خوبی برای استفاده از نماهای بیرون به شمار می آید.

کاربرد سنگ تراورتن دره بخاری

کاربرد این سنگ منحصر به فرد اغلب در نماهای داخلی یا در نماهای اصلی و نماهای فرعیه ساختمان در دکوراسیون ها به چشم می خورد از این سنگ در ساختمانهای لوکس و شیک در لابی ها,رستوران ها و هتل ها  استفاده میشود و ایده بسیار جذابی می باشد.

سنگ های مشابه سنگ تراورتن دره بخاری

از سنگ های مشابه به این سنگ می توان تراورتن آتشکوه,تراورتن عباس آباد,تراورتن حاجی آباد,ترامیت بوکان,سنگ تراورتن طبس, سنگ تراورتن سنگ سفید میاندوآب  و سنگ تراورتن شاه وری را نام برد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت تراورتن دره بخاری

مانند سایر تراورتن های دیگر ابعاد,ضخامت,قطر سنگ,وجود موج ها و هاله های کمتر و نظم بیشتر آن باعث افزایش قیمت این سنگ میباشد. هر چقدر ابعاد بزرگ تر و دقیق تر باشد یا کیفیت فرآوری و استفاده از متریال های مانند ساب و برش و رزین اپوکسی ها می تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. روشن تر بودن این سنگ نیز یکی از عوامل مهم در تاثیرگذاری در قیمت است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

یا سنگ روی یخ شد و القصه خویش را

در پیش چشم ناکس و کس، شرمسار کرد

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت سبزوار
languages
× مشاوره آنلاین