فهرست

سنگ مرمر سبز green onyx

معرفی سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز یکی دیگر از خانواده سنگ های مرمر می باشد منشاء این سنگ از لایه های دگرگون شده و تجمع کانی ها و عنصر اصلی کلسیم می باشد. سنگی زیبا و چشم نواز یکی دیگر از شاهکارهای خلقت.
این سنگ به سنگ آرامش بخش نیز معروف می باشد. دارای رنگ خاص و زیبای که آن را گروه سنگ‌های مستثنا ساخته و همانطور که در تصاویر و ویدئو ها می‌بینید هر چه میزان کانی ها بیشتر باشد رنگ های سفید و طلایی و رگه های کمرنگ و تیره در این سنگ خودنمایی می‌کند.
این سنگ سلطنتی و زیبا قابلیت عبور نور از بین بافت خود را دارد که این در بین تمامی خانواده مرمر یکسان میباشد مرمر سبز یکی از مشهور ترین و نایاب ترین مرمرهای جهان است که در کیفیت و ابعاد مختلف به بازار ارائه می شود در اینجا به معرفی سوپر سبز و مرمر های درجه یک تا درجه سه اشاره می‌کنیم.سنگ مرمر دارای کانی هایی می باشد. که عامل اصلی ترکیب رنگ و زیبایی آن است
و هر چقدر این کانی ها زیاد تر باشد سطح مرمر رنگی تر است اگر این کانی ها و آهن,آلومینیوم و منیزیم با هم ترکیب شود غالباً رنگهای زرد لیمویی سبز قهوه‌ای و قرمز را ایجاد می کند اما به طور کلی مرمر اصلی سفید,یکدست و خالص است.
سنگ مرمر معمولاً به شکل های بلوک,اسلب و انواع اقسام برش در بازار دیده می شود به شکل قیچی و بادبر طولی,حکمی و اسلب.
سنگ مرمر سبز به چند روش ساب صیقلی چرمی هوند فرآوری می شود درجه های یک و دو سه را دارا می باشد اما گران ترین آن سوپر صادراتی نام دارد. هرچه اندازه سنگ بزرگتر باشد قیمت بالاتری دارد عملیات بوک مچ و فرمچ نیز می‌تواند قیمت را افزایش دهد.
تراکم بسیار خوب,تخلخل پایین,درصد جذب رطوبت پایین,قابلیت فشاری و مقاومت بالا,ساب و صیقل پذیری,براقیت و‌ جلای سنگ از ویژگی های مهم این سنگ مرمر سبز می باشد.

معدن سنگ مرمر سبز

یکی از مهمترین معادن سنگ مرمر سبز در آذرشهر آذربایجان غربی واقع شده است. همچنین در این محیط معادن مختلف سنگ ها ی دیگر نیز وجود دارد. یکی دیگر از از معادن عالی سوپر سبز در شهر کرمان است که این معدن دارای سنگی با زمینه سبز روشن,رنگ ها و خطوط سفید و زرد و همچنین قهوه ای روشن می باشد که زیبایی آن را چندین برابر کرده است.
به طور کل مهمترین معادن سنگ مرمر سبز عبارتند ازشاهین دژ عباس‌آباد,جلفا توران پشت,بورق یزد  ,هرات افغانستان و آذرشهر در استان آذربایجان غربی می باشد همچنین شهر اصفهان یکی از مهمترین شهرها در تولید اسلب این نوع سنگ مرمر سبز است.

تفاوت سنگ مرمر و مرمریت

مهمترین شاخص و تفاوت سنگ مرمر و مرمریت خاصیت عبور دهی نور از سنگ مرمر می باشد که قابلیت همسان شدن با محیطی که در آن نور هست را دارا می باشد.
که این ویژگی در سنگ‌ مرمریت دیده نمی‌شود حتی اگر ضخامت سنگ مرمریت خیلی کم باشد قابلیت عبور دهی نور را نداشته و معمولاً طیف وسیع تری از رنگ ها را از رنگ روشن به رنگ‌های تیره به خود اختصاص داده است در صورتیکه سنگ مرمر رنگ های ثابت و چندین نمونه در بازار بیشتر وجود ندارد.

عوامل تاثیر گذاری در قیمت سنگ مرمر سبز

مانند تمام انواع سنگ ها بخصوص دسته مرمر بسته به نوع معدن و سنگ طرح و نقش,ابعاد و ضخامت سنگ,درصد ناخالصی ها و نداشتن زردی و سوختگی همچنین نحوه پکینگ و شرایط حمل و نقل در قیمت گذاری دخیل می باشد.

کاربرد سنگ مرمر سبز

همانطور که می دانید شاخص ترین مکان که از انواع سنگ مرمر در آن استفاده شده تاج محل می باشد اما به طور کلی سنگ مرمر قابلیت استفاده در کف پوش ها,راه پله ها,مکان های لوکس و سلطنتی,امامزاده ها و مکان های مقدس استفاده می شود.
سنگ مرمر سبز به دلیل زیبایی و خاصیت عبور دهی نور معمولاً در حاشیه شومینه ها,تی وی روم ها,کانتر آشپزخانه و دیواره ها قابلیت استفاده دارد.
این سنگ به دلیل گران بودن و لوکس بودن ایده خوبی برای پروژه های ارزان قیمت نمیباشد بنابراین به عنوان سنگ کف لابی هتل ها و تالارها ,مکانهای اداری,تجاری,لوکس,سرویس های بهداشتی,مصنوعات ساختمانی و سنگی و اماکن مذهبی کاربرد دارد.

آنالیز سنگ مرمر سبز آذرشهر

آنالیز فیزیکی

مقاومت فشار رطوبتی…………….590(kg/cm2)
مقاومت فشاری خشک ……………510 (kg/cm2)
         چگالی ……………….2.87
میزان جذب آب………………….1.56%

آنالیز شیمیایی

کلسیم اکسید ………………..51%
آهن دو اکسید ………………0.3%
منیزیم اکسید ………………0.8%
بیکربنات………………….0.59%
     سیلیکون اکسید…………..0.33%    

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

 اگر سنگی پرتاب کنی دست خودت درد می گیرد.

languages
× مشاوره آنلاین