فهرست

سنگ تراورتن حاجی آباد Haji abad Travertine

معرفی سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن یکی از بهترین و محبوب ترین سنگهای است که در بین پروژه سازان و انبوه سازان از اقبال خوبی برخوردار است این سنگ ها که در اثر رسوب گذاری,مواد معدنی و املاح بیشتر در چشمه های آبگرم و همچنین در غارهای آهکی شکل می‌گیرد و دارای طرح و نقش و تنوع بی نظیری می باشد تراورتن به دلیل ویژگی های منحصر به فرد یکی از مقاوم ترین سنگ ها ست که دارای مقاومت بالا چسبندگی خوب و همچنین مقاومت سایشی و فرسایشی و پایدار در مقابل تغییرات جوی می باشد.
تراورتن ها از سنگ هایی هستند که برای نما سازی داخلی و خارجی گزینه خوبی می باشند.
کشور ایران یکی از بزرگترین پایگاه های تولید سنگ تراورتن در جهان می باشد که دارای تنوع رنگی بسیار خوب و کیفیت مرغوب است و دارای معادن متعدد می باشد بهترین سنگ های تراورتن,سنگ تراورتن عباس آباد,سنگ تراورتن حاجی آباد,سنگ تراورتن دره بخاری  و سنگ تراورتن آتشکوه میباشد.

سنگ تراورتن حاجی آباد در سورت درجه یک به رنگ های شکلاتی,گردویی و کرم موجود می باشد ترکیبات این رنگ دارای زیبایی خاصی است این سنگ با درجه ساب پذیری بالا به ابعاد و ضخامت ۲۰ میلیمتر و ابعاد ۴۰ طولی موجود می باشد.

سنگ درجه یک تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین و پرکاربردترین سنگ ها در نماهای طرح رومی میباشد و در نماهای کلاسیک نیز از آن استفاده می‌شود که دارای سورت های گوناگونی است و به دو روش موج دار و بی موج در فراوری های چرمی,تیشه ای و آنتیک تولید می ..گردد تراو تن حاجی آباد دارای چندین سورت عالی است که از جمله آن سوپرممتاز,درجه یک و درجه دو و درجه ۳ می باشد

ویژگی های سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد در درجات عالی و درجه یک از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده و زیبایی بسیار خوبی برای نماهای داخلی و خارجی دارد در فرآوری این سنگ سوراخ های سطحی در برابر سرما با مواد رزین اپوکسی پرشده و مقاومت سنگ را به شدت بالا میبرد.
یکی از ویژگی‌های بارز سنگ تراورتن نسبت به سایر سنگ ها این است که از وزن کمتری برخوردار است همچنین از آیتم های خوب تراورتن حاجی آباد این است که نسبت به سایر تراورتن ها نسبتاً مستحکم تر و مقاوم تر است و دارای تنوع در طرح و رنگ خوبی می‌باشد.
 تنوع رنگی تراورتن حاجی آباد در رنگهای تیره مانند رنگ شکلاتی و قهوه ای شروع شده و به رنگ سفید و روشن ختم می‌شود. هر چقدر سنگ سفید تر و روشن تر باشد زیبایی آن بیشتر است و بیشتر در صنعت ساختمانی استفاده دارد. از لحاظ طرح و نقش و همچنین گل های موجود به تقسیم بندی گل ریز و درشت قسمت شده و دست خریدار را بر حسب سلیقه کاملاً باز می‌گذارد.این سنگ ارزان نیست به جهت اینکه در بازارهای جهانی شناخته شده و خواهان خود را دارد. تقریباً سنگ تراورتن مشتریان خاص خود را در بین سنگ های آهکی و سنگ های مرمر دارا می باشد. 
مدلها و انواع تراورتن حاجی آباد به چند دسته تقسیم میشود : 
تراورتن حاجی آباد کرم روشن,تراورتن حاجی آباد سفید,تراورتن حاجی آباد ابروبادی,تراورتن حاجی آباد اصلی,تراورتن حاجی آباد شکلاتی,تراورتن حاجی آباد بی موج,تراورتن حاجی آباد موج دار و تراورتن حاجی آباد موج ریز شکلاتی می باشد

معدن سنگ تراورتن حاجی آباد

معدن سنگ تراورتن در استان مرکزی در حومه شهرستان محلات قرار گرفته است.

کاربرد سنگ تراورتن حاجی آباد

 کاربرد سنگ تراورتن حاجی آباد اغلب در نماهای اصلی و بیرونی مخصوصاً نمای رومی و کلاسیک و مدرن کاربرد,فضاهای داخلی و دیواره ها در محوطه سازی و پارکینگ و انواع سنگ فرش ها,ساخت مصنوعات سنگی مانند صراحی, کوبیک,مبلمان,شومینه باربیکیو,همچنین از سورت های ضعیف تر می توان در مصارف جدول های سنگی استفاده کرد.

آنالیز سنگ تراورتن حاجی آباد

عنوان

کد استاندارد ایرانی

Min

Max

تراورتن حاجی آباد

تخلخل

Petty

2/50

0.98

جذب آب درصد

ISIRI 5699

0/03

1/50

0.24

فشاری مگا پاسکال

ISIRI 5698

600

2200

810

مقاومت سایشی

ISIRI 5700

2/20

6

3

وزن مخصوص

ISIRI 5699

1/80

2/80

-

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنگ نیم من

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن
languages
× مشاوره آنلاین