فهرست

سنگ لایم استون (ترامیت بوکان) Lime Stone or bukan Tramite

معرفی سنگ لایم استون (ترامیت بوکان)

سنگهای سنگ لایم استون (ترامیت بوکان) یکی از دسته سنگ هایی است که بعضی شباهت‌هایی به تراورتن,هم به سنگ های مرمریت دارند. سنگ بوکان از زمینه سفید و روشن برخوردار است. دارای زمینه کرم و با دانه ها و خطوط زرد رنگ میباشد. اگر زمینه آن سفید یکنواخت و یکدست باشد به عنوان سورت ممتاز و سوپر,اگر زمینه و تم آن کرم روشن یکدست باشد به عنوان سورت ممتاز و اگر زمینه آن با رنگ های کرم و نقطه ها و خطوط زرد رنگ باشد به عنوان درجه یک و دو شناخته می شود. قیمت آن هم از تراورتن ها پایین تر است. این سنگ ترامیت معمولاً به شکل پلاک با عرض ۴۰ سانتی متر تایل ۴۰ در ۸۰ تولید می‌شود که از محبوبترین سایزهای این سنگ می باشد.

معدن سنگ لایم استون (ترامیت بوکان)

ترامیت بوکان یکی از معادن غنی و فعال کشور واقع در استان آذربایجان غربی می باشد.

ویژگیهای سنگ لایم استون (ترامیت بوکان)

یکی از بارزترین خصوصیات این سنگ ترامیت,قیمت مناسب, مقاومت سایشی فرسایشی پایین,تراکم و قدرت جذب آب بسیار بالا و کوتاه بودن طول عمر این سنگ اشاره کرد.
از مشابه ترین سنگها به این ترامیت می‌توان به سنگ لایم استون مهاباد و سنگ لایم استون کوه سفید قم اشاره کرد.
Slide Title
Slide Content

کاربرد سنگ لایم استون (ترامیت بوکان)

به دلیل جذب رطوبت آب زیاد و عدم مقاومت خوب,بیشتر می توان برای نماهای خارجی ساختمان,دکوراتیو و مصنوعات مانند: صراحی و انواع مجسمه های سنگی و نمای داخلی ساختمان از آن استفاده کرد ولی اصلاً به عنوان کفپوش مناسب نیست.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ لایم استون (ترامیت بوکان)

این سنگ معمولاً بسیار سنگ ارزانی است. اما عوامل تاثیر گذار در این ترامیت را می‌توان به رنگ سنگ,میزان رده ها و خطوط,قطر و ابعاد و متراژ,کیفیت فرآوری سنگ اینکه هر چقدر سنگ روشن تر و دارای ابعاد و ضخامت بیشتری باشد قیمت به طبع بالا می رود.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

جمله یاران تو سنگند و توی مرجان چرا

آسمان با جملگان جسمست و با تو جان چرا

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ لایم استون یا ترامیت مهاباد
languages
× مشاوره آنلاین