فهرست

سنگ لایمستون گوهره Limestone Gohareh stone

معرفی سنگ لایمستون گوهره

این سنگ که به روشن و مایل به سفید است در سورتهای طبیعی تر و بالاتر سطح این سنگ یکنواخت و یکدست تر است,در درجات پایین تر رگه ها و خالهای قهوه ای در زمینه آن دیده می شود این سنگ در دو سورت فرآوری می‌شود.

سورت کم فسیل یا در اصطلاح (کم گل) یا سورت پر فسیل یا (پر گل) یکی از سنگ های قدیمی ایران است که جنبه صادراتی خوبی دارد در اروپا و آمریکا و سایر کشورها دارای بازارهای رقابتی است. دارای قیمت مناسب نسبت به سنگ های مشابه خود یا تراورتن ها و دسته مرمریت هاست.

معدن سنگ لایمستون گوهره

معدن این لایمستون در خرم آباد استان لرستان واقع شده است که یکی از منابع با کیفیت کشورمان می باشد.

ویژگی های سنگ لایمستون گوهره

دارای مقاومت و جذب آب تقریباً بالایی است. استحکام خوبی دارد اما باید قبل از نصب حتماً با مواد نانو واترپروف شود تا در بدنه ها و نماهای خارجی دارای مقاومت بالاتری باشد. قیمت مناسب این لایمستون باعث شده که مورد استقبال زیادی از طراحان و پروژه سازان واقع شود. همچنین توصیه می شود که مستقیماً در معرض نور آفتاب قرار نگیرد زیرا باعث رنگ پریدگی یا از بین رفتن تدریجی آن می شود یکی از نکات خوبی که در این سنگ مشاهده می شود مقاومت خوب آن در برابر یخ زدگی,سرما و شرایط ناپایدار جوی است.

کاربرد سنگ لایمستون گوهره

به دلیل داشتن خاصیت جذب رطوبت و آب زیاد بهتر است که در نماهای خارجی و مرطوب استفاده نشود بیشتر مناسب نماهای داخلی یا دکوراسیون مانند صراحی,مجسمه ها و مصنوعات سنگی می باشد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت لایمستون گوهره

هرچه سطح سنگ روشن تر و صاف تر,درصد فسیل ها کمتر,ابعاد و متراژ و  ضخامت بالاتری داشته باشد تمام عوامل باعث افزایش قیمت آن می شود. همچنین فرآوری سنگ مانند: و UV  و واتر پروف کردن و استفاده از اپوکسی رزین ها,نوع ساب و برش,پکینگ و حمل و نقل تماما عوامل تاثیر گذار در قیمت این سنگ لایمستون میباشد.
هرچه سطح سنگ روشن تر و صاف تر,درصد فسیل ها کمتر,ابعاد و متراژ و  ضخامت بالاتری داشته باشد تمام 
سنگ ساختمانی
عوامل باعث افزایش قیمت آن می شود. همچنین فرآوری سنگ مانند: و UV  و واتر پروف کردن و استفاده از اپوکسی رزین ها,نوع ساب و برش,پکینگ و حمل و نقل تماما عوامل تاثیر گذار در قیمت این سنگ لایمستون میباشد.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

در عشق,ترک کام کن ترک حبوب و دام کن

مر سنگ را زر نام کن,شکر لقب نه بر جفا

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال سایمان قروه
languages
× مشاوره آنلاین