فهرست

سنگ مرمریت بسطام Marble Bastam

معرفی مرمریت بسطام و بسطام خوی

مرمریت بسطام یکی از زیباترین سنگهای است که پس زمینه کرم داشته و از تیره تا روشن طیف های رنگی متفاوتی دارد این رنگ ها معمولاً به شکل کاراملی قهوه ای و مشکی هم دیده می شود در سنگ مرمریت بسطام گرید سوپر صادراتی  و صادراتی رنگ های کاراملی بیشتر به چشم می‌خور د و هرچه گرید پایین تر باشد ‌رنگهای قهوه‌ای و مشکی بیشتر به چشم می خورد نکته مهم اینکه این رنگ ها به شکل هاله و یا طرح های محو دیده می شود.
مرمریت بسطام خوی یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مرمریت های ایران می باشد که دارای زمینه کرم روشن و گلهای پراکنده هاله های یخی است و دارای تنوع در سورت ها و رنگ بندی های مختلف می‌باشد.
این سنگ با وجود زمینه کرم استخوانی است که به رنگ بندی روشن در در بین مرمریت های دیگر شهرت دارد.

معدن مرمریت بسطام و مرمریت بسطام خوی

معدن سنگ مرمریت بسطام در در استان خراسان جنوبی در حوالی شهرستان بیرجند روستای خوسف میباشد جالب است که بدانید هر قسمت از سنگ در این معدن رنگ و طرح و ویژگی متفاوتی با قسمتهای دیگر دارد.
معدن مرمریت بسطام خوی در شهرستان خوی در نزدیکی استان آذربایجان غربی واقع شده است همچنین می توان گفت که معادن سنگ خوی در مجاورت یکدیگر بوده و طرح و بافت جداگانه دارد یکی از دلایل تقسیم بندی نام ها و نام متفاوت سنگ ها به خاطر همین رنگ و بافت های مختلف میباشد.

ویژگی های سنگ مرمریت بسطام خوی

یکی از ویژگی‌های خوب این سنگ مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایین آن است همچنین دارای تخلخل پایین جلو و شفافیت خوب سطح صاف و صیقلی بپذیری خوب آن می باشد.

کاربرد سنگ مرمریت بسطام خوی

استفاده این سنگ در قرنیز های ساختمانی سرویس ها و مکان های بهداشتی در منزل,بیمارستان,آشپزخانه رستوران ها,میزهای پیشخوان اداره جات,سنگ کف پوش برای برج های مسکونی,سالن ها,ورزشگاه ها,لابی هتل ها کاربرد دارد.

سنگ های مشابه به سنگ مرمریت بسطام خوی

سنگ مرمریت حسن آباد,سنگ مرمریت دهبید,ثمین مرمریت دهبید ارکیده,دهبید اقبالی,دهبید صروحی,احرار,مرمریت امپریال  و همچنین دهبید انگورک می باشد.

عوامل تاثیرگذار برقیمت سنگ مرمریت بسطام خوی

سنگ مرمریت بسطام خوی با ابعاد بزرگ به شکل اسلب و سوپر همیشه دارای بالاترین قیمت در بازار میباشد و اگر ابعاد این سنگ و ابعاد تایل,پلاک یا طولی باشد و سایز آن کمتر بوده  قیمت پایین تر است.

عوامل تاثیرگذار برقیمت سنگ مرمریت بسطام خوی

سنگ مرمریت بسطام خوی با ابعاد بزرگ به شکل اسلب و سوپر همیشه دارای بالاترین قیمت در بازار میباشد و اگر ابعاد این سنگ و ابعاد تایل,پلاک یا طولی باشد و سایز آن کمتر بوده  قیمت پایین تر است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

نادان سنگی داخل چاه می اندازد,هزار دانا نمی توانند آنرا بیرون بیاورند.

languages
× مشاوره آنلاین