فهرست

سنگ مرمریت صلصالی Salsali marble

معرفی سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی در رنگهای کرم,یاسی,سفید و در تناژهای مختلف تولید و فرآوری می‌شود در اکثر صورتهای این سنگ زمینه سفید است و نکته مهم و شاخص در این سنگ وجود رگه های قرمز رنگ به صورت نوار قلب است همین عامل باعث خاص شدن این سنگ می شود انواع سورت بندی این سنگ را می توان در بازار به سه دسته تقسیم کرد: سورت سفید به دلیل روشنایی و زیبایی بیشتر دارای قیمت بالاتر نیز می باشد از لحاظ کیفیت دارای دو درجه نیز هست تفاوت این دو رنگ و دو درجه با همدیگر در وجود رگه های قرمز آن است است هرچه خطوط قرمز کمتر باشد شاخص کیفیت بالاتر می رود همچنین می توان ابعاد موجود در بازار را ۴۰ در ۴۰ اسلب و تایل و حکمی در نظر گرفت. انواع سنگ مرمریت صلصالی شامل صلصالی سفید,صلصالی کرم و صلصالی یاسی می باشد

معادن سنگ مرمریت صلصالی

معدن سنگ مرمریت صلصالی در شهر خور و بیابانک استان اصفهان می باشد این سنگ در اصفهان تولید و فرآوری می‌شود.

کاربرد سنگ مرمر یت صلصالی

سنگ مرمر یت صلصالی از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار است. این سنگ همانطور که گفته شد مناسب برای فضاهای بیرونی نمی باشد باعث هوازدگی شده و ممکن است به خاطر جذب رطوبت زیاد دچار حل شدگی آهک و نرم شدن آن شود پس بنابراین در فضاهای داخلی و بیشتر کفپوش سالن ها از آن استفاده می شود شروطی که میتوان از این سنگ استفاده کرد شامل این است که: سنگ باید بسیار ضخیم برش داده شود ضخامت حدود ۴ سانتی متر چون در ضخامت بالا جذب رطوبت آب کمتر شده و ایجاد ترک در عمق سنگ کاهش می یابد. شرط دوم اینکه:  از ساب دادن زیاد این سنگ باید خودداری کرد زیاد نباید براق باشد اگر سطح سنگ زیاد براق و ساب داده شده باشد دچار هوازدگی می شود و عمر سنگ کاهش می یابد.
این سنگ را می‌توان به شکل اسلب تایل و ابعاد طولی برش داد از این سنگ می‌توان برای کف لابی هتل ها,زیر پله,پاگرد راه پله,دیواره پله ها,دیوارهای آسانسور,فضای داخل آشپزخانه,پارکینگ,سنگ واحدهای تجاری و مسکونی و فضاهای خالی ساختمان استفاده کرد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت مرمریت صلصالی

همانند سایر مرمریت ها شامل نوع سنگ,قطر یا ضخامت,نداشتن هرگونه ناخالصی و پوسیدگی,سورت بندی دقیق و حداقل بازی رنگ ساب پذیری  لب پر نبودن,گونیا بودن,استفاده از نوع متریال با کیفیت و مرغوب مانند اپوکسی رزین uv شده توری پشت سنگ و لقمه های ساب همچنین نحوه پکینگ نحوه بسته بندی و شیوه حمل و نقل آن سنگ می باشد.

معایب سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی از ترکیبات کانی ها میباشد و ترکیب اصلی آن آهک است. این سنگ اگر در فضای بیرون استفاده شود دچار هوازدگی در عمق شده و به دلیل جذب رطوبت و آب بالا حالت آهک موجود در سنگ حل می شود پس بنابراین برای فضای نمای بیرون مناسب نمی باشد.

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

Min

0/03

1/80

petty

۶۰۰

۲/۲۰

MAX

۱/۵۰

۲/۸۰

۲/۵۰

۲۲۰۰

۶

مرمریت صلصالی

0.93

2.56

0.65

1120

3

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

یک دیوانه سنگی به چاه میاندازد که صد عاقل نمیتوانند بیرون بیاورند

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن کرم دماوند
languages
× مشاوره آنلاین