فهرست

صراحی

صراحی در لغت نامه ها به معنی ظروف شیشه یا تنگی که دارای گلوگاهی دراز و تنگ است و در آن مسکرات می نوشیدند گفته می شده است.صراحی سنگی است که به عنوان سنگ راه پله و پلکان در کنار حاشیه پله ها نصب می شود. اکثرا در مکان های پر رفت و آمد ورودی ساختمان ها,فضاهای داخلی و راهروهای ساختمان قرار می گیرد و باید هم از استحکام خوب و هم زیبایی خود را داشته باشد و همچنین باید با کل معماری و نمای ساختمان متناسب باشد. نرده های بالکن در فضای بسته شده بالکن قرار میگیرد و باید حکم حفاظ ساختمان را داشته باشد.
صراحی ها به دو دسته ی گرد و صراحی چهارگوش هم تقسیم می شوند انتخاب نوع و شکل آن کاملاً سلیقه ای است.

ویژگی های صراحی

صراحی  ها باید اولین خصوصیات شان مقاوم بودن در برابر گرما سرما باشد و اینکه این که به راحتی قابل برش است. به خاطر تنوع در رنگ انواع سنگ, صراحی ها هم می تواند در طرح ها و رنگ های مختلف باشد.
صراحی  ها معمولاً باعث امنیت زیاد در ساختمان می شود مخصوصاً ساختمان های مرتفع امکان شستشو و تمیز کاری آن به راحتی انجام می شود آلودگی را جذب نمیکند فضای چشم‌نواز به ساختمان می‌دهد.

سایزهای استاندارد صراحی

صراحی های استاندارد برای پله به ابعاد ۷۰ در ۱۵ در ۱۵
۸۰ در ۱۵ در ۱۵
۷۰ در ۱۲ در ۱۲
تولید می شود همچنین صراحی ها ابعاد سفارشی هم دارد.

انواع سنگ ساختمانی

چگونگی نصب صراحی

صراحی ها معمولاً دارای سوراخی در انتها هستند که داخل آن میلگرد رد شده و بر روی میلگرد سوار می شوند بعد از نصب سنگ های کف تراس و سنگهای پله نصب می شوند زیرا بعد از آن دیگر امکان جابه جایی وجود ندارد. نصب و کارگزاری صراحی معمولاً باید زیر نظر معمار یا کارشناس انجام شود و فواصل بین صراحی ها باید ۵ تا ۱۰ سانتی متر انتخاب شود نه بیشتر نه کمتر باید حتماً دارای سنگ درپوش یا پلاک سنگ روی صراحی باشد سنگ های روی صراحی ها به طرح ساده انتخاب شده یا متناسب با ابعاد و اشکال صراحی باشد. در هنگام خرید صراحی حتماً باید به سنگ درپوش پله یا سنگ روی صراحی دقت کنید اول که جنس خود صراحی باشد و دوم اینکه ابعاد متناسب باشد.

صراحی های سنگی در چه طرح هایی وجود دارد

نرده سنگی گرد :این نوع صراحی از بالا و پایین به پله ها نصب می شود و طرح میانی آنها مانند نیم دایره یا گرد است.
نرده سنگی به شکل چهارگوش :طرح آن به صورت مربعی است با گوشه های قائم شده و زاویه دار می باشد.
توپی سنگی: این نوع صراحی از انتها به پله ها نصب می شود و بالای آن به شکل توپی طراحی شده و هیچ درپوشی هم روی آن قرار نمی گیرد.
قیمت انواع صراحی بسته به ابعاد و میزان و نوع تزئینات و سنگ با همدیگر متفاوت است هر چه ابعاد بزرگتر و دارای تزئینات و کنده کاری هایی در بدنه صراحی باشد قیمت آن افزایش می یابد صراحی هایی که با دستگاه برش باشند نسبت به صراحی هایی که به شکل دستی تراش خورده باشند قیمت کمتری دارد.

ور برد کفشت مرو در سنگ‌لاخ

ور دو شاخستت مشو تو چار شاخ

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ کوپ
languages
× مشاوره آنلاین