فهرست

سنگ گرانیت تایباد Taybad granite

معرفی سنگ گرانیت تایباد

این سنگ زیبا دارای رنگ ها و زمینه هلویی و‌ گل بهی متمایل به نارنجی و یا زمینه پرتقالی با دانه های درشت می باشد که گرانیت هلویی یا پرتقالی نیز معروف است و شباهت های زیادی به گرانیت های خارجی هم دارد نام دیگر گرانیت هلویی نیز گرانیت پرتقالی اوسان هم می باشد.
یکنواختی و دانه های درشت آن زیبایی منحصربه فردی به این سنگ داده به‌ همین امر باعث شده این سنگ در زمره سنگ های صادراتی نیز قرار بگیرد. در سنگ گرانیت تایباد علاوه بر دانه های نارنجی یا صورتی شاهد دانه های متوسط,سفید رنگ و مشکی رنگ نیز می باشیم همچنین در سورت های ضعیف تر شاهد لکه های سیاه مانند غده هستیم گرانیت ها معمولاً دارای رنگ های سرد هستند به جز گرانیت قرمز یزد که دارای رنگبندی تم گرم می باشد همینطور گرانیت پرتقالی یا صورتی و هلویی تایباد دارای هارمونی رنگ گرم است و همین دلیل مستثنی کردن این سنگ از سایر گرانیتها شده است.
این سنگ زیبا دارای رنگ ها و زمینه هلویی و‌ گل بهی متمایل به نارنجی و یا زمینه پرتقالی با دانه های درشت می باشد که گرانیت هلویی یا پرتقالی نیز معروف است و شباهت های زیادی به گرانیت های خارجی هم دارد نام دیگر گرانیت هلویی نیز گرانیت پرتقالی اوسان هم می باشد.
یکنواختی و دانه های درشت آن زیبایی منحصربه فردی به این سنگ داده به‌ همین امر باعث شده این سنگ در زمره سنگ های صادراتی نیز قرار بگیرد. در سنگ گرانیت تایباد علاوه بر دانه های نارنجی یا صورتی شاهد دانه های متوسط,سفید رنگ و مشکی رنگ نیز می باشیم همچنین در سورت های ضعیف تر شاهد لکه های سیاه مانند غده هستیم

گرانیت ها معمولاً دارای رنگ های سرد هستند به جز گرانیت قرمز یزد که دارای رنگبندی تم گرم می باشد همینطور گرانیت پرتقالی یا صورتی و هلویی تایباد دارای هارمونی رنگ گرم است و همین دلیل مستثنی کردن این سنگ از سایر گرانیتها شده است.

معدن سنگ گرانیت تایباد

معدن سنگ زیبا در استان خراسان رضوی نزدیکی شهر تایباد در مرز ایران و افغانستان وجود دارد.

ویژگی های سنگ گرانیت تایباد

رنگ بندی جذاب و منحصر به فرد این سنگ را در زمینه شیک ترین و لوکس ترین گرانیت ها قرار داده این سنگ از ساب و صیقل پذیری فوق العاده ای برخوردار است و همچنین دارای جذب رطوبتی و‌ آب پایین می باشد از استحکام مقاومت بسیار بالایی برخوردار است تخلخل آن هم پایین می‌باشد از نقاط ضعف این سنگ تقریبا از همه سنگ های مشابه داخلی قیمت بالاتری دارند از نقاط قوت این سنگ می‌توان به جذب آب پایین,مقاومت سایشی فرسایشی در مقابل شرایط ناپایدار جوی و ظاهری منحصر به فرد با تنالیته رنگ های گرم اشاره کرد.

کاربرد سنگ گرانیت تایباد

معمولاً این سنگ مانند گرانیت های دیگر بیشتر در فضاهای داخلی و خارجی مانند انواع سنگ فرش ها,محوطه سازی و پیاده‌ روها,رنگ دیوارها و کف ساختمان در واحدهای تجاری و مسکونی کاربرد ویژه ای در راه پله,سنگ پله,حیاط و پارکینگ ها, کف پارکینگ و پارک ها استفاده میشود.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ گرانیت تایباد

سنگ گرانیت تایباد هرچقدر ضخامت بیشتری داشته باشد,ابعاد سنگ بزرگتر باشد,غده های کم و سطح یکنواخت و پاک تری داشته باشد قیمت آن افزایش میابد. کیفیت فرآوری سنگ,ساب, برش,گونیا بودن,ساب خوب سطح سنگ,نحوه پکینگ و ارسال تمام عوامل موثر در قیمت گرانیت تایباد میباشد.

آنالیز سنگ گرانیت تایباد

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.01

2.61

petty

2700

2.6

MAX

1

2.64

0.5

3400

6

هلویی تایباد

0.11

2.75

0.19

1710

3.2

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

یک یکجا اسودی در کعبه دلم(حجر الاسود)
یک جا سنگ میشوی بر ابرهه به فیل

مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن دره بخاری
languages
× مشاوره آنلاین