فهرست

سنگ گرانیت مروارید مشهد Mashhad Pearl Granite

معرفی سنگ گرانیت مروارید مشهد

این سنگ به سنگ گل پنبه ای هم معروف میباشد دارای تم های رنگی خاکستری و دانه‌های بسیار ریز در رنگهای مشکی صدفی و سفید است.
در دسته بندی سنگهای ارزان قرار دارد در سورت های ضعیف این سنگ دانه‌های مشکی رنگی را میبینید که به اصطلاح به آن غده گفته می‌شود.
سنگ گرانیت مشهد همچنین دارای رنگ های سیلور و خاکستری است به نام های گرانیت سفید مشهد,فلفل نمکی و گل پنبه ای هم شناخته می شود.
این گرانیت یکی از معروف‌ترین گرانیتهای کشور است که دارای کیفیت بالایی است اما به نسبت,دارای قیمت مناسب و خوبیست.
 این سنگ دارای محبوبیت خاصی در بین پروژه سازان صنعت ساختمانی می باشد.

معدن سنگ گرانیت مشهد

معدن این سنگ زیبا در استان خراسان رضوی واقع شده که دارای ذخایر و معادن بسیار غنی می باشد.

ویژگی های سنگ گرانیت مشهد

از ویژگی های منحصر به فرد این سنگ در کنار زیبایی,مقاومت بسیار خوب این سنگ که دارای بافت دانه ریز است می باشد. این مقاومت به حدی است که بعضی از پروژه سازان ترجیح می دهند به جای تراورتن و مرمریت از این نمونه استفاده کنند چرا که انتخاب خوب و هوشمندانه و مقرون به صرفه است و همینطور عمر و ماندگاری این سنگ بسیار بالاست از ویژگی های دیگر این سنگ از نوع خانواده تراورتن و مرمریت و مرمر جذب رطوبت و آب کمتری دارد و همین باعث دوام کیفیت و عمر بالای این سنگ میشود. اما ممکن است در مقابل گرانیتهای دیگر مقاومت کمتری داشته باشد و باید با احتیاط از مواد شیمیایی در مورد تمیز کاری آن استفاده کرد.

کاربرد سنگ گرانیت مشهد

از این سنگ زیبا می توان به عنوان کفپوش سالن ها,قرنیزها,پله های بیرون,سنگ کاری به شکل کوبیک و راه پله ها استفاده کرد. سنگ گرانیت مشهد را می توان به عنوان جدول سازی,استفاده آن در باغ و ویلا و باغچه و راهروها و پیاده‌روها نیز استفاده کرد.
در کنار خانواده گرانیت ها به دلیل سنگین بودن و بافت خاصی که دارند اولاً در فضاها و نماها کمتر از آنها استفاده می‌شود و معمولاً به عنوان کفپوش ها کاربرد دارند.

نقاط قوت سنگ گرانیت مشهد

ساب پذیری و جلا, قیمت مقرون به صرفه,مقاومت,استحکام  خوب فشاری و فرسایشی در مقابل شرایط ناپایدار جوی
نقاط ضعف سنگ گرانیت مشهد میباشد. تقریباً از بین سایر گرانیت ها جذب بالاتری دارد در سورت های ضعیف در لکه ها و دانه های سیاه که همان غده ها هستند خودنمایی می کنند به مرور وقتی در معرض رطوبت قرار می گیرد دچار زنگ زدگی و‌لک میشود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ گرانیت مشهد

ابعاد و ضخامت,نوع برش سنگ و کیفیت آن درجه و رنگ بندی سورت ضعیف یا سورت ممتاز که اغلب در سورت های ضعیف شال دیده می شود, گونیا بودن و دقت در برش,نحوه پکینگ و ارسال طبیعتا تمام این عوامل در تعیین قیمت موثر میباشند.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

از همین سنگ های سر راهم تمام معنی عشقت را به خودم می فهمم ای بهترین تدبیرگر

مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال سیرجان
languages
× مشاوره آنلاین