فهرست

سنگ کریستال الیگودرز Aligudarz crystal

معرفی سنگ کریستال الیگودرز

سنگ کریستال الیگودرز یکی از انواع سنگهای کریستال در ایران است که زمینه سفید و خطوط به شکل نامنظم طوسی و مشکی درسطح این سنگ باعث زیبایی و جذابیت خاصی شده است. همچنین سنگ کریستال از نوع ماربل ایرانی هم محسوب می شود. مراحل تشکیل کریستال الیگودرز یا سنگ پلاک کریستال الیگودرز از توده های آهکی میباشد که بر اثر فشارهای مانند: درجه حرارت متبلور شده و سنگی با دانه ها و بلورهای درشت کریستال تشکل شده است به همین جهت بلورهای سنگ کریستال الیگودرز از بقیه سنگهای چینی درشت‌تر و متفاوت است. سنگ کریستال الیگودرز به جهت ساب پذیری عالی از براقیت و جلای بالایی برخوردار است. این جلا و براقیت باعث انعکاس نور بسیار فوق العاده ای به محیط پیرامون شده و به همین جهت گزینه بسیار خوب برای مکان های تاریک و کم نور می باشد.
 در بازارهای جهانی به نام‌های وایت ماربل white marble هم شناخته شده است.
سنگ کریستال الیگودرز یکی از انواع سنگهای کریستال در ایران است که زمینه سفید و خطوط به شکل نامنظم طوسی و مشکی درسطح این سنگ باعث زیبایی و جذابیت خاصی شده است. همچنین سنگ کریستال از نوع ماربل ایرانی هم محسوب می شود. مراحل تشکیل کریستال الیگودرز یا سنگ پلاک کریستال الیگودرز از توده های آهکی میباشد که بر اثر فشارهای مانند: درجه حرارت متبلور شده و سنگی با دانه ها و بلورهای درشت کریستال تشکل شده است به همین جهت بلورهای سنگ کریستال الیگودرز از بقیه سنگهای چینی درشت‌تر و متفاوت است. سنگ کریستال الیگودرز به جهت ساب پذیری عالی از براقیت و جلای بالایی برخوردار است. این جلا و براقیت باعث انعکاس نور بسیار فوق العاده ای 
به محیط پیرامون شده و به همین جهت گزینه بسیار خوب برای مکان های تاریک و کم نور می باشد. در بازارهای جهانی به نام‌های وایت ماربل white marble هم شناخته شده است.

معدن سنگ کریستال الیگودرز

همانطور که از اسم این سنگ پیداست معدن این سنگ در استان لرستان واقع در شهرستان الیگودرز می باشد که دارای سینه کار های متعدد و همچنین سنگها با نام های مختلف در بازار وجود دارد. در معدن کریستال الیگودرز برخی از سینه کارهای این معدن تم اصلی آنها مشکی بوده و با نام سنگ کریستال مشکی الیگودرز هم شناخته شده است.

ویژگی های سنگ کریستال الیگودرز

این سنگ زیبا دارای تراکم بسیار بالا,جذب رطوبت و آب بسیار پایین,دارای مقاومت فشاری خوب,مقاوم در برابر شرایط ناپایدار جوی مانند: یخ‌زدگی,سرما و گرما, ساب پذیری فوق العاده درجه براقیت عالی,قیمت مناسب و در دسترس بودن,طرح و مدل و رنگ های منحصر به فرد می باشد. رنگ بندی سنگ کریستالی الیگودرز از تم تیره مانند: خاکستری تا روشن و رنگ سفید در بازار موجود میباشد. به دلیل اینکه رنگ روشنی دارد در شرایط آب و هوای گرم جذب گرمای پایین تری دارد و در فصل تابستان فضای محیط و خانه را خنک نگه می دارد به لحاظ جذب رطوبت و آب در حد پایین قرار دارد به جهت اینکه دوغاب را در حد عالی به خود جذب نمی کند و پذیرش متوسطی دارد سنگ کریستال الیگودرز اغلب به شکل اسلب و تایل صادراتی هم فرآوری می‌شود.

کاربرد سنگ کریستال الیگودرز

استفاده این سنگ در کلیه نماهای داخلی در نماهای خارجی و سنگفرش ها دیواره های ساختمان برای کفپوش ها در مکانهایی مانند: رستوران یا تالارهای مجلل در ساخت انواع دکوراتیو,میز,کانتر آشپزخانه و سرویس بهداشتی کاربرد ویژه ای دارد از این سنگ کریستال به شکل طرح‌های بوک‌مچ,فور مچ استفاده می‌شود. نکته اینکه این سنگ به دلیل تخلل بسیار پایین و سطح صاف پشت آن در موقع نصب حتماً باید اسکوپ شود.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ کریستال الیگودرز

ضخامت,قطر,ابعاد و متراژ از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت هستند. بسته به نوع طرح و رنگ,کیفیت فرآوری,سورت بندی سنگ,نوع برش,میزان رگه های موجود یا پاکی سطح سنگ قیمت ها در نوسان است.

سنگهای مشابه به سنگ کریستال الیگودرز

سنگ کریستالی نی ریز,سنگ کریستالی سایمان,سنگ کریستالی سیرجان,سنگ کریستالی هرات,سنگ کریستالی پرشین اسکاتو, سنگ کریستالی مار مار ای ترکیه,سنگ کریستالی ولوکاس,سنگ کریستالی گل یخ مشهد,سنگ کریستالی کارا  و سنگ کریستالی خمین اشاره کرد.

آنالیز سنگ کریستال سفید الیگودرز

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.15

2.5

petty

500

3

MAX

0.7

2.7

1

1400

6

سفید الیگودرز

0.10

2.74

petty

910

3.2

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

پروردگارم نام تو,یاد تو,ذکر تو در قلبم مانند طرحی بر سنگ حکاکی شده نمیتوان از تو گذشت.

مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن تکاب
languages
× مشاوره آنلاین