فهرست

سنگ کریستال نی ریز Neyriz crystal

معرفی سنگ کریستال نی ریز

کریستال نی ریز یکی از سنگ های قدیمی ایران شناخته شده که دارای زمینه رنگی سفید و خطوط مشکی,خاکستری می باشد در گذشته و حال یکی از پرمصرف ترین سنگ های ساختمانی ایران است. ترکیب بلورهای ریز کریستالی باعث شده که این سنگ درجه ساب پذیری فوق العاده ای داشته باشد که باعث جلا و براقیت سطح این سنگ می‌شود. این سنگ برای نمای ساختمان مناسب است و به دلیل رنگ روشن و انعکاس نور زیاد برای فضاهایی که زیاد روشنایی ندارد و تاریک است گزینه مناسبی می باشد. این سنگ معمولاً به شکل اسلب فرآوری می‌شود اما بسته به نظرات مشتریان در سایز های مختلف قابل تغییر می باشد. کریستال نی ریز به دلیل قیمت مناسب در میان سنگهای سطح روشن و سفید بیشتر مورد توجه است به دلیل این که تولید انبوه و مقرون به صرفه بودن قیمت و در دسترس بودن این سنگ دلیل اصلی این محبوبیت ها در بین صنعت ساختمانی می باشد. تمام طرح ها و خطوط در این سنگ زیبا کاملاً طبیعی بوده و طرح های بوک مچ و فورمچ زیبایی را خلق می کند در اکثر سورت های سنگ نیریز هاله ها و دانه های کریستالی مانند و خاکستری گل پنبه ای در سطح سنگ دیده می شود به همین

کریستال نی ریز یکی از سنگ های قدیمی ایران شناخته شده که دارای زمینه رنگی سفید و خطوط مشکی,خاکستری می باشد در گذشته و حال یکی از پرمصرف ترین سنگ های ساختمانی ایران است. ترکیب بلورهای ریز کریستالی باعث شده که این سنگ درجه ساب پذیری فوق العاده ای داشته باشد که باعث جلا و براقیت سطح این سنگ می‌شود. این سنگ برای نمای ساختمان مناسب است و به دلیل رنگ روشن و انعکاس نور زیاد برای فضاهایی که زیاد روشنایی ندارد و تاریک است گزینه مناسبی می باشد. این سنگ معمولاً به شکل اسلب فرآوری می‌شود اما بسته به نظرات مشتریان در سایز های مختلف قابل تغییر می باشد. کریستال نی ریز به دلیل قیمت مناسب 

 دلیل است که نسبت به کریستال ازنا از که سطح سفیدتر و یکدست تری با رگهای کمتری دارد در رده‌بندی پایین‌تری قرار دارد. به طبع قیمت آن هم کاهش می یابد تفاوت قیمت ها بیشتر در میزان رگ ها و هاله ها و دانه های کریستالی است که سورت بندی های سوپر درجه یک,دو و سه را باعث می شود. باید توجه داشته باشیم که در گذشته این سنگ به شکل طولی فرآوری میگردید اما اخیراً به واسطه اره ها به شکل اسلب هم قابلیت تولید دارد طرح بوک مچ و فورمچ آن زیبایی خیره کننده ای را به محیط ساختمانی می بخشد.

در میان سنگهای سطح روشن و سفید بیشتر مورد توجه است به دلیل این که تولید انبوه و مقرون به صرفه بودن قیمت و در دسترس بودن این سنگ دلیل اصلی این محبوبیت ها در بین صنعت ساختمانی می باشد. تمام طرح ها و خطوط در این سنگ زیبا کاملاً طبیعی بوده و طرح های بوک مچ و فورمچ زیبایی را خلق می کند در اکثر سورت های سنگ نیریز هاله ها و دانه های 

است که نسبت به کریستال ازنا از که سطح سفیدتر و یکدست تری با رگهای کمتری دارد در رده‌بندی پایین‌تری قرار دارد. به طبع قیمت آن هم کاهش می یابد تفاوت قیمت ها بیشتر در میزان رگ ها و هاله ها و دانه های کریستالی است که سورت بندی های سوپر درجه یک,دو و سه را باعث می شود. باید توجه داشته باشیم که در گذشته این سنگ به شکل طولی فرآوری میگردید اما اخیراً به واسطه اره ها به شکل اسلب هم قابلیت تولید دارد طرح بوک مچ و فورمچ آن زیبایی خیره کننده ای را به محیط ساختمانی می بخشد.

معدن سنگ کریستال نی ریز

معدن این کریستال زیبا در استان فارس نزدیکی شهرستان نی‌ریز در ۴۵ کیلومتری آباده در منطقه تنگه ناو واقع گردیده است.

ویژگی های سنگ کریستال نی ریز

اولین ویژگی کریستال نیریز براقیت و جلای سطحی سنگ است که به خاطر صاف پذیری خوب آن می باشد سنگ کریستال نیریز جذب آب بسیار پایین و مقاومت فشاری و سایشی خوبی دارد قیمت مناسب آن هم از ویژگی ها و نقاط قوت این سنگ می باشد از نقاط ضعف آن ظاهر تقریباً متوسط و نه چندان زیبای آن است به جهت اینکه در برش های غیر اسلب زیبایی و سنگ کاسته می شود.

کاربرد سنگ کریستال نی ریز

این سنگ در تمام طراحی,دیواره ها,لابی ها,سنگ فرش کف سالن های مجلل و تالارها کاربرد بسیار خوبی دارد. به دلیل تم رنگی سفید و خطوط تیره می‌تواند به عنوان کانتر آشپزخانه یا در سیستم سرویس بهداشتی استفاده شود. برای مکان های کم نور گزینه خوبی است زیرا سطح روشن و براقیت خاص آن موجب انعکاس نور شده و محیط را روشنی می بخشد. این کریستال زیبا برای نمای ساختمان مناسب است به دلیل این که تخلخل بسیار کم آن و سطح صاف و یک دست پشت سنگ در موقع نصب اسکوپ می گردد و همین امر باعث استحکام در دیواره های خارجی می شود اما در مناطق سردسیر و مرطوب گزینه مناسبی نمی باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت کریستال نی ریز

 ابعاد,ضخامت,قطر سنگ,کمتر بودن رگه ها و غده هاِی سطح سنگ,متراژ سنگ درخواستی به طبع اگر اسلب باشد قیمت آن افزایش می یابد. کیفیت فرآوری مانند ساب و برش و استفاده از متریال مکمل مانند اپوکسی ها نوع پولیش و‌ نحوه پکینگ و ارسال و حمل و نقل تمام موارد تاثیرگذار در قیمت این سنگ می باشد.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

شب و صحرا و گل و سنگ,همه دل داده به آواز شباهنگ,سنگ همان سنگ است رود همان رود.

یشنهاد ما به شما   سنگ گیوتین
languages
× مشاوره آنلاین