فهرست

سنگ مرمریت پرطاووسی Peacock feather Marble

معرفی سنگ مرمریت پرطاووسی

مرمریت پرطاووسی یکی از مرمریت های جذاب و بسیار باشکوه ایرانی هست که از تشکیل سنگهای طبیعی و از کانی های مختلفی در کنار هم در لایه های زیرین زمین شکل گرفته و حاصل آن مرمریت پر طاووسی شده است.
این سنگ جزئی از سنگهای منشا دگرگونی بوده که پایه اصلی آن کربنات کلسیم دولومیت و کریستال ها می باشند.
سنگ مرمریت پرطاووسی دارای زمینه کرم و با رنگ های پراکنده سفید با طرحهایی همچون پر طاووس در کنار هم زیبایی خود را به رخ می کشد رنگهای کرم با پرهای قهوه ای,سنگی با شکوه و جلوه خاصی را تشکیل داده است.
سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ بندی خاکستری قهوه ای,زیتونی و کرم می باشد و به دو دسته گل دار و کم گل تقسیم می‌شود رنگهای روشن آن جزو سنگ‌های شاخص و‌پر طرفدار بازار ایران و حتی بازارهای صادراتی میباشد

معادن سنگ مرمریت پر طاووسی

معادن سنگ مرمریت پرطاووسی بیشتر در استان ابرکوه یزد و جرقویه استان اصفهان قرار داردو نمونه ای مشابه سنگ مرمریت پر طاووسی در معادن کشور ایتالیا نیز وجود دارد.
معادن سنگ پرطاووسی اصفهان اغلب دارای مقاومت بسیار خوب و مقاوم در برابر فشار و ضربه می باشند این سنگ ها برای مکان های پر تردد فضاهای داخلی و نما ها بسیار گزینه عالی هستند.
مرمریت پر طاووسی که در شهر یزد استخراج می‌شود معمولاً دارای حفره های کوچکی سطح است که به وسیله عملیات ساب و صیقل این حفره‌ها بهبود پیدا می‌کند اما به دلیل مقاومت خوب در برابر فشار و ضربه  گزینه عالی برای سنگ فرش ها و پله ها و نیز ادارات و مکان‌های تجاری محسوب می‌شود همچنین معادنی در گندمک و ارسنجان در استان شیراز سنگ مرغوبی از مرمریت پرطاووسی را استخراج می‌کند.

تفاوت بین معدن های سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ مرمریت پرطاووسی به واسطه رگ ها گل ها و طرح های مختلف همچنین طرح پس زمینه در معادن مختلف با همدیگر متفاوت هستند برای مثال در استان یزد دارای رگه های قوی تر و پررنگ تر نسبت به مرمریت استان فارس می باشد.

ویژگی سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ مرمریت پرطاووسی جذب رطوبت بسیار پایینی دارد که باعث افزایش طول عمر و جلوگیری از فرسایش سنگ می‌شود همچنین مرمریت پر طاووسی قدرت ساب پذیری بسیار خوبی دارد که این باعث جلا دادن و براقیت خاصی به این سنگ می بخشد و همچنین دارای استحکام و‌ حمل فشاری بالا می باشد و تخلخل کم در این سنگ باعث می شود که در مقابل تغییرات آب و هوایی کمتر واکنش نشان بدهد.

کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ مرمریت پرطاووسی در ساختمان‌های مسکونی مراکز تجاری ساختمانهای اداری پر رفت و آمد,مکان‌های شلوغ استفاده می شود همچنین استفاده  از این سنگ در سرویس بهداشتی و پله ها و کفپوش ها پیشنهاد خوبی می‌باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی

از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنگ می توان ابعاد,ضخامت,همچنین درصد تراکم گلها و طرح و رنگ,ابعاد مورد نظر,نداشتن ترک پوسیدگی و پکینگ (Packing) و نحوه  حمل و نقل را در نظر گرفت.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی

از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنگ می توان ابعاد,ضخامت,همچنین درصد تراکم گلها و طرح و رنگ,ابعاد مورد نظر,نداشتن ترک پوسیدگی و پکینگ (Packing) و نحوه  حمل و نقل را در نظر گرفت.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنک مفت ,گنجشک مفت

languages
× مشاوره آنلاین