فهرست

سنگ کریستال لایبید Libid crystal

معرفی سنگ کریستال لایبید

این سنگ از خانواده های چینی هاست با زمینه تقریبا آبی کمرنگ و طوسی و سورت دیگر آن با زمینه سفید,سنگ کریستالی لایبید دارای ۲ سورت است سورت دودی لایبید و روشن به غیر از سورت خاکستری که آبی کمرنگ هم نام دارد سورت دیگر با زمینه روشن و سفید با خطوط های نامنظم تیره در این سنگ مشاهده می‌شود. سورت های دیگر آن با زمینه تیره و دودی و خطهای موازی تقریباً با رنگ مشکی تیره خودنمایی می کند.
در سنگ کریستالی لایبید عمدتا به خاطر رنگ خاکستری و خطوط و رنگ های مشکی و سفید به سنگ کریستالی ابری هم معروف است. این کریستال یکی از قدیمی‌ترین کریستال های ایران می باشد. دلیل استحصال اسم چینی بر روی این نوع سنگ ها دلیل شکننده بودن یا ظریف بودن این سنگ ها نیست همانطور گفته می‌شود که کریستال های لایبید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند و قدمت این سنگ ها طولانی است یکی از سنگ های زینتی در ایران به کار برده می شود. رنگهای مشابه سنگ کریستالی لایبید سنگ چینی ابری بروجرد و سنگ چینی کریستال لو را می‌توان نام برد.
این سنگ از خانواده های چینی هاست با زمینه تقریبا آبی کمرنگ و طوسی و سورت دیگر آن با زمینه سفید,سنگ کریستالی لایبید دارای ۲ سورت است سورت دودی لایبید و روشن به غیر از سورت خاکستری که آبی کمرنگ هم نام دارد سورت دیگر با زمینه روشن و سفید با خطوط های نامنظم تیره در این سنگ مشاهده می‌شود. سورت های دیگر آن با زمینه تیره و دودی و خطهای موازی تقریباً با رنگ مشکی تیره خودنمایی می کند.
در سنگ کریستالی لایبید عمدتا به خاطر رنگ خاکستری و خطوط و رنگ های مشکی و سفید به سنگ کریستالی ابری هم معروف است. این کریستال یکی از قدیمی‌ترین کریستال های ایران می باشد. دلیل استحصال اسم چینی بر 

روی این نوع سنگ ها دلیل شکننده بودن یا ظریف بودن این سنگ ها نیست همانطور گفته می‌شود که کریستال های لایبید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردارند و قدمت این سنگ ها طولانی است یکی از سنگ های زینتی در ایران به کار برده می شود. رنگهای مشابه سنگ کریستالی لایبید سنگ چینی ابری بروجرد و سنگ چینی کریستال لو را می‌توان نام برد.

معدن سنگ کریستال لایبید معدن سنگ

این سنگ زیبا در استان اصفهان منطقه لایبید روستای زرکان واقع شده یکی از معادن غنی و فعال کشورمان با ماهیانه استخراج ۳۵۰۰ تن و ذخیره ۷۵۰ هزار تن می باشد.

ویژگی های سنگ کریستال لایبید

اصطکاک بالا به عنوان کفپوش,جذب آب پایین,قیمت فوق العاده مناسب,مقاومت فشاری بالا,براقیت و جلای خوب از نقاط قوت و از ویژگی های بارز این سنگ زیبا می باشد. از نقاط ضعف آن تقریباً رنگبندی نسبتاً کم و نه چندان زیبای آن را می توان نام برد. همچنین کریستال لایبید مقاومت بالایی به مواد اسیدی و شوینده دارد و گزینه مناسبی برای اکثر مکان ها می باشد به راحتی قابل شستشو است. مقاومت فشاری برای سنگ های مرمریت کریستالی بالغ بر ۱۴۰۰ پاسکال است و همچنین ۱۲۰۰ پاسکال هم مقاومت سایشی این سنگ گزارش شده و این موضوع نشان می دهد که سنگ کریستال لایبید در نمونه طرح دار خود گزینه ای مقاوم و مناسبی است برای کفپوش ها و محیط های ساختمانی داخلی و خارجی ساختمان.

کاربرد سنگ کریستال لایبید

رنگ زیبا در طرح های ساده,هم به صورت ساده هم طرح های بوک مچ و فور مچ فرآوردی شده و مناسب برای دیواره ها و کف پوش لابی‌ها,دیوارهای منزل,هتل ها,تالار ها,رستوران ها و مراکز تجاری می باشد. همچنین سنگ کریستال لایبید و طرح دار هم یکی دیگر از محصولات فرآوری شده می باشد که دارای اصطحکاک مناسبی هست و در شرایط یخبندان و شرایط ناپایدار جوی از ترک خوردگی این سنگ جلوگیری می کند و مناسب برای کف پارکینگ,سنگ پله ها و کفپوش ها می باشد این سنگ یکی از بهترین سنگ ها دارای مقاومت بالا در برابر آب و هوایی و شرایط ناپایدار جوی است.
همینطور به شکل سنگهای جدول و کوبیک هم قابل فرآوری می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ کریستال لایبید

ضخامت,ابعاد,متراژ درخواستی,قطر,سطح صاف و صیقلی,رگه ها و هاله های کمتر و پاک بودن سنگ,کیفیت فرآوری به لحاظ ساب,نوع برش و تیشه ای کردن سنگ تماماً از عوامل تاثیرگذار در قیمت این سنگ می باشد.

آنالیز سنگ کریستال کریستال لایبید

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.15

2.5

petty

500

3

MAX

0.7

2.7

1

1400

6

کریستال لایبید

0.18

2.75

0.17

1200

3

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

کنار تخته سنگی نشستم گفتم چرا انقدر زیبایی گفت همین که با من حرف میزد من میکشیدم

مریم بهرامی

یشنهاد ما به شما   سنگ گرانیت سبز بیرجند
languages
× مشاوره آنلاین