فهرست

سنگ لایمستون مرودشت Marmashtasht Limestone Stone

معرفی سنگ لایمستون مرودشت

سنگ لایمستون مرودشت یکی از خانواده‌ سنگ لایمستون بوده که دارای طرح و نقش سفید است و یکی از پرطرفدار ترین سنگ های لایم می باشد. این سنگ به دلیل دوام بسیار بالا و قیمت مناسب یکی از جایگزین ها و رقبای خوبه سنگ تراورتن سفید است که مورد اقبال پروژه سازان و طراحان داخلی قرار گرفته است. دارای چند سورت است که اکثر آن رنگ سفید و بعضی از آنها با خال ها و رنگ های مشکی هم وجود دارد که به آن مرمریت مرودشت هم گفته می شود. اغلب به شکل ساییده,چرمی و تیشه ای قابل فرآوری می باشد.

معدن سنگ لایمستون مرودشت

معدن این لایم زیبا در شهر شیراز و شهرستان مرودشت قرار دارد که دارای سینه کار مختلف و از معادن خوب کشورمان می باشد.

ویژگی های سنگ لایمستون مرودشت

برخلاف تمام خانواده لایمستون ها این سنگ دارای مقاومت خوبی در مقابل جذب رطوبت و آب دارد. تراکم آن خوب بوده و یکی از ویژگی های مهم آن این است که اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرد آسیب به سنگ نرسانده و حتی رنگ آن روشن تر و سفید تر می شود. دارای مقاومت سایشی و فرسایشی خوبی است و سنگیست محکم و می تواند جایگزین سنگ های گران قیمت باشد.
برخلاف تمام خانواده لایمستون ها این سنگ دارای مقاومت خوبی در مقابل جذب رطوبت و آب دارد. تراکم آن خوب بوده و یکی از ویژگی های مهم آن این است که 
سنگ ساختمانی

اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرد آسیب به سنگ  نرسانده و حتی رنگ آن روشن تر و سفید تر می شود. دارای مقاومت سایشی و فرسایشی خوبی است و سنگیست محکم و می تواند جایگزین سنگ های گران قیمت باشد.

کاربرد سنگ لایمستون مرودشت

در تمام نماهای خارجی و داخلی ساختمان,دیواره‌ها,سنگ کف پله و راه پله,کابینت,سرویس های بهداشتی و حمام  قابل استفاده می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ لایمستون مرودشت

ابعاد,ضخامت,متراژ,پاکی و روشنی سطح سنگ,کیفیت فرآوری مانند: ساب و پولیش و استفاده از مواد اپوکسی رزین همگی تاثیرگذار در قیمت این لایمستون می باشد. همچنین ابعاد تایل, پلاک و پله در ضخامت های ۲و۳ مورد استقبال بیشتر و دارای قیمت بالاتری است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

باغ چو زرد و خشک شد تا بخورد ز آب جان
میوه رسد ز آب جان شوره و سنگ و ریگ را
مولانا
یشنهاد ما به شما   سنگ کریستال گل یخ مشهد
languages
× مشاوره آنلاین