فهرست

سنگ تراورتن رامشه Ramshe travertine

معرفی سنگ تراورتن رامشه

یکی از بهترین های تم روشن که دارای سورت بندی های مختلف می باشد تراورتن کرم رامشه است که در نگاه اول شباهت هایی به سنگ ابر و بادی حاجی آباد و تراورتن عباس آباد دارد.  اما نیز تفاوت ها و نقاط ضعف آن باعث شده درجه های بعد از از تراورتن حاجی آباد قرار بگیرد چون از لحاظ کیفیت,سطح پایین تری دارد.
اما از لحاظ قیمتی می تواند مقرون به صرفه بوده و جایگزین سنگ های گران باشد این سنگ در دو سورت بی موج  و موج دار فرآوری می شود.
سنگ تراورتن رامشه معمولاً به خاطر طرح و نقش ویژه ای که دارند به شکل ساده استخراج می شوند و در بدنه آن هم خطوط و رگه های ناز کیست که برای بعضی از نماها مناسب می باشد. این سنگ دارای تم کرم روشن که به سورت و طرح های ابر و بادی نقش و نگارهایی در سنگ ایجاد کرده که باعث افزایش زیبایی آن می شود.
 

سنگ تراورتن رامشه به خوبی می‌تواند قیمت بالای تراورتن دره بخاری,تراورتن عباس آباد و تراورتن حاجی آباد را جبران کرده و استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه است. این سنگ همچنین دارای خطوط زرد و صورتی و دارای قیمت مناسبی می باشد.

معدن سنگ تراورتن رامشه

معدن این سنگ در شهر اصفهان در منطقه آب ترش رامشه قرار دارد. 

سنگ های مشابه تراورتن رامشه

از سنگهای مشابه تراورتن رامشه که رنگ روشنی دارد میتوان سنگ تراورتن محلات و سنگ تراورتن طرق را می توان نام برد.

ویژگی های سنگ تراورتن رامشه

سنگهای تراورتن را معمولاً اسکوپ می‌کنند که به خوبی در محل جایگذاری شود اما از ویژگیهای خوبه سنگ رامشه این است که تخلخل بالای آن ملات را به خوبی جذب کرده و این چسبندگی دیگر نیاز به اسکوپ شدن سنگ ندارد. طرح هایی به شکل ابر و بادی و رگه ها با موج های تیره و روشن زیبایی این سنگ را چندین برابر می کند. سنگ رامشه یکی از لحاظ مقاومت و پایداری در شرایط جوی اگر به خوبی فرآوری شود دارای مقاومت سایشی هم نیز می باشد. اولین گزینه خوبی برای انواع طراحی ها و کاربردهای داخلی و خارجی نمای ساختمانی دارد.

کاربرد سنگ تراورتن رامشه

کاربرد این سنگ در راه پله ها,ساختمان های لوکس,نمای داخلی و خارجی,آبنماها و مصنوعات سنگی می تواند باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ تراورتن رامشه

در سطح این سنگ جهت پر کردن خلل و فرج ها و منافذ باید از متریال رزین اپوکسی استفاده کرد و همین باعث افزایش قیمت و نوسان آن می شوند.
همچنین ضخامت,نوع پرش و طول از عوامل تاثیرگذار در قیمت می باشد.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

خانه خدا سنگ است قصه های غریبانه ام ببخشایید
صبورم آری من صبورم نه سنگم نه صبور
فریدون مشیری

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمر رنگین کمان
languages
× مشاوره آنلاین