فهرست

سنگ تراورتن آبگرم محلات travertine mahallat

معرفی سنگ تراورتن آبگرم محلات

این نوع تراورتن دارای طیف رنگی کرم,شکلاتی و سفید می باشد در بعضی از سورت های مرغوب ها روشن تر و در سورت های ضعیف تر کرم و مایل به زیتونی در برخی از طرح‌ها و مدل‌ها رگه های قرمز هم حتی دیده می شود در دو نوع موج دار و بی موج برش داده شده و به خاطر یکسان بودن سطح آن و جلا و براقیت خاص مورد اقبال پروژه سازان و طراحان داخلی قرار گرفته است.
این سنگ در سورت های خوب دارای طرح و نقش یک دست می باشد و فاقد هر نوع ناخالصی است. در بعضی از نمونه‌های طرح سفید آن گاها لکه های تیره به چشم می‌خورد. در سورت های خوب آن حفره ها و خلل و  فرج ها ریز تر است که همین امر باعث شباهت آن به تراورتن حاجی آباد می شود اما در سورت های ضعیف این حفره ها بزرگتر است.

معدن سنگ تراورتن آبگرم محلات

معدن این سنگ زیبا حوالی شهر محلات در جاده آبگرم استان مرکزی می باشد و با تقریباً حدود ماهیانه ۲۰ هزار تن سنگ یکی از فعال ترین معادن و چندین سینه کار برای استخراج است.

ویژگی های سنگ تراورتن گرم محلات

از ویژگی های خوب تراورتم محلات این است که در مقابل شکستگی,ساییدگی و رنگ پریدگی از استحکام خوبی برخوردار است. مناسب برای ساختمانهای لوکس و شیک است و زیبایی خاصی را به ساختمان می دهد.
دارای وزن کم و مناسب برای طراحی های امروزی می باشد( منظور  سبک سازی نوین ساختمانی) به دلیل اینکه سطح آن دارای سوراخ ها و خلل و فرج هایی است باید از از متریال اپوکسی رزین استفاده کرد به همین خاطر سنگ به شدت مقاوم شده و در مقابل شرایط ناپایدار جوی مقاومت خوبی دارد.
از خصوصیات این سنگ این است که به دلیل حفره ها اگر برای کفپوش یا پارکینگ از آن استفاده شود اصلا لیز نیست قابلیت سر خوردن ندارد به همین جهت مناسب برای کف پارکینگ و کفپوش آن نیز می باشد. یکی از نقاط قوت آن را ساب پذیری و درجه مقاومت و همچنین رنگ روشن و کرم آن است.  از نقاط ضعف یا نقاط منفی هم درجه بالای تخلخل آن می باشد.
این سنگ جذب رطوبت و آب پایینی دارد همچنین به دلیل چسبندگی و ترکیب آن با ملات ساختمانی بسیار مناسب برای فضاسازی هاست.

کاربرد سنگ تراورتن آبگرم محلات

به علت داشتن رنگ کرم,مناسب نماهایی مانند طرح های رومی و نمای ساختمانی می باشد بخصوص اگر در ابعاد تایل از آن استفاده شود به طور کلی در تمام نماهای داخلی,دیواره های داخلی,نماهای ساختمان به سبک کلاسیک و مدرن نماهای رومی,داخل حیاط, پارکینگ,جدول های سنگی و همچنین به عنوان درپوش و محوطه سازی قابلیت استفاده را دارد. در ساخت مصنوعات مانند دکوراتیو, آبنماها,رومیزی هاو صراحی کاربرد خوبی دارد.

علت تاثیر گذار در قیمت تراورتن آبگرم محلات

اندازه موج ها و هاله های سنگ هر چقدر کمتر نظم سطح سنگ و هر چقدر بیشتر باشد قیمت افزایش می یابد. همچنین رنگ سنگ هر چقدر رو به روشنی باشد این عامل تاثیرگذار در قیمت است. قطر, ضخامت و ابعاد به طور کل هر مقدار برش ها به شکل بلند تر و دقیق تر باشد قیمت بالاتری را برای سنگ می توان در نظر گرفت. کیفیت فرآوری به لحاظ ساب,استفاده از رزین اپوکسی,برش,پکینگ و نحوه ارسال و حمل و نقل عوامل افزایش قیمت می باشد

علت تاثیر گذار در قیمت تراورتن آبگرم محلات

اندازه موج ها و حال های سنگ هر چقدر کمتر نظم سطح سن بیشتر باشد قیمت افزایش می یابد همچنین رنگ سنگ هر چقدر رو به روشنی باشد این عامل تاثیرگذار در قیمت است قطر ضخامت و ابعاد به طور کل که هر چقدر برش ها به شکل بلند تر و دقیق تر باشد قیمت بالاترین را برای سنگ می توان در نظر گرفت کیفیت فرآوری به لحاظ ساب استفاده از رزین اپوکسی برش پکینگ و نحوه ارسال و حمل و نقل عوامل افزایش قیمت می باشد

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

گر سنگ دلان زنندتان سنگ

با گوهر خویش یار غارید

یشنهاد ما به شما   اصطلاحات سنگبری
languages
× مشاوره آنلاین