فهرست

سنگ مرمریت سبزوار Sabzevar marble

سنگ مرمریت سبزوار

سنگ مرمریت سبزوار دارای پس زمینه روشن مایل به سفید همچنین چندین سورت آن متمایل به بژ و کرم است.
این سنگ زیبا و منحصر به فرد دارای ظاهری زیبا و‌شکیل می‌باشد و طرفداران خاص خود را دارد.
پس زمینه سنگ مرمریت سبزوار تقریباً سفید مایل به طوسی است و دارای درجه بندی و سورت بدی متفاوت است در درجات سوپر و ممتاز رنگ ها متمایل به روشن تر می شود هرچه کیفیت اینن سنگ بالاتر رود رنگ روشن تر و هر چقدر از کیفیت کم شود و سورت ضعیف باشد رنگ ها تیره است.

معدن سنگ مرمریت سبزوار

معدن سنگ مرمریت سبزوار در خراسان رضوی در حومه شهر سبزوار واقع شده است

ویژگی های سنگ مرمریت سبزوار

قدرت ساب پذیری عالی,جلا و براقیت این سنگ, مقاومت فشاری خوب,جذب رطوبت پایین,مقاومت سایشی و فرسایشی بالا,تخلخل مناسب,تراکم خوب,
رنگ و طرح شیک و متناسب با فضا های لوکس از جمله ویژگی های منحصر به فرد این سنگ زیبا می باشد.

نقاط ضعف سنگ مرمریت سبزوار

سنگ مرمریت سبزوار نسبت به طرح و مدل,دارای قیمت بالاتری از سنگهای رده خود می باشد و برای هر ساختمانی مقرون به صرفه نیست. سنگ مرمریت سبزوار به خاطر داشتن چگالی بالا دارای وزن سنگین تر است (بخاطر وجود کربنات منیزیمو بهتر است با در نظر داشتن اصول ساختمان سازی نوین برای نمای بیرون ساختمان استفاده نشود.
از دیگر معایب این سنگ مقاومت پایین در مقابل شرایط ناپایدار جوی از جمله یخ‌ زدگی ایجاد درز یا ترک (crack) می باشد همچنین اگر در معرض مواد رنگی قرار گیرد تغییر رنگ می‌دهد و لی با استفاده از پاک کننده همانند پولیش این نقص به سرعت برطرف می‌شود.

سنگ های مشابه سنگ مرمریت سبزوار

این سنگ مرمریت در سورت های روشن شباهت های زیادی به انواع مرمریت های دیگر همچون لته ترکیه داشته و در سورت های تیره تر متمایل به مرمریت پرشین سیلک یا امپرادور سیلک می باشد.

موارد کاربرد سنگ مرمریت سبزوار

بهترین استفاده از این سنگ,در سنگ فرش های ساختمانی, سالن ها,کف پذیرایی ,دیوارهای داخلی ساختمان ,قرنیز ها,کناره های حاشیه ساختمانی,هتل ها,لابی ها, مراکز تجاری لوکس,زیر پله,قاب آسانسور,کانتر آشپزخانه و فضای داخلی آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمریت سبزوار

سنگ مرمریت سبزوار مانند تمام خانواده های مرمریت عواملی چون ضخامت در برش,گونیا بودن و لب پر نبودن,سورت بندی دارای سورت ممتاز درجه یک و دو سه همچنین سایز و قد و پای سنگ,نحوه پکینگ و بسته بندی,حمل و نقل و ارسال,خالص بودن سنگ,نداشتن لک ها زردی تماماً در قیمت سنگ تاثیر گذار میباشد. 

آنالیز سنگ مرمریت سبزوار

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

۰/۰۳

۱/۸۰

petty

۶۰۰

۲/۲۰

MAX

۱/۵۰

۲/۸۰

۲/۵۰

۲۲۰۰

۶

سبزوار

0.72

2.68

0.85

1220

3.2

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

جوری فکر و رفتار کنیم سرمان به سنگ نخورد

( سر به سنگ ) خوردن

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن کرم ورتون
languages
× مشاوره آنلاین