فهرست

کراس کات سنگ چیست؟

سنگهای تراورتن با داشتن رنگ ها و طرح های مختلف از تیره تا روشن معمولاً یکی از بزرگترین دسته از سنگ های موجود در بازار می باشند همانطور که میدانید سنگ تراورتن دارای شکل لایه لایه و با خلل و فرج ها  در سطح می‌باشد. به همین دلیل با داشتن این خاصیت روشهای مختلفی برای برش آن وجود دارد اگر سنگ‌تراورتن به شکل موازی با صفحه بریده شود تصویر لایه ها به شکل امواج مثل ابر و بادی روی این سنگ می افتد که در اصطلاح به آن بی موج یا بیراه یا کراس کات cross cut می گویند. اگر صفحه برش عمود باشد و بر صفحات حرکت کند به آن موج دار یا vein cut گفته می شود. سنگ در حالت بی موج محکمتر است اما در سنگ موج دار همان خطوط دقیقاً,نقطه ضعف سنگ است و  از همانجا شکسته میشود.

سنگهای تراورتن با داشتن رنگ ها و طرح های مختلف از تیره تا روشن معمولاً یکی از بزرگترین دسته از سنگ های موجود در بازار می باشند همانطور که میدانید سنگ تراورتن دارای شکل لایه لایه و با خلل و فرج ها  در سطح می‌باشد. به همین دلیل با داشتن این خاصیت روشهای مختلفی برای برش آن وجود دارد اگر سنگ‌تراورتن به شکل موازی با صفحه بریده شود تصویر لایه ها به شکل امواج مثل ابر و بادی روی این سنگ می افتد که در اصطلاح به آن بی موج یا بیراه یا کراس کات cross cut 

انواع سنگ ساختمانی

می گویند. اگر صفحه برش عمود باشد و بر صفحات حرکت کند به آن موج دار یا vein cut گفته می شود. سنگ در حالت بی موج محکمتر است اما در سنگ موج دار همان خطوط دقیقاً,نقطه ضعف سنگ است و  از همانجا شکسته میشود.

تا کلوخ و سنگ بشنید این بیان

مفلسست و مفلسست این قلتبان

مولانا

یشنهاد ما به شما   برش تایل
languages
× مشاوره آنلاین