فهرست

سنگ تراورتن مهاباد Travertine mahabad

معرفی سنگ تراورتن مهاباد

این سنگ دارای رنگی بژ و‌ کرم در چند سورت فراوری میشود. اغلب این سنگ به شکل بی موج برش داده شده و در سورت های قوی به عنوان نما خارجی از آن استفاده می شود.
درجات پایین تر تراورتن مهاباد دارای هاله ها و رنگ های مشکی و قهوه ای و حتی صورتی می باشد.

معدن سنگ تراورتن مهاباد

این سنگ در شهرستان مهاباد واقع در استان آذربایجان غربی واقع شده که یکی از معادن فعال و غنی می باشد.

ویژگی های تراورتن مهاباد

این سنگ سنگی بسیار یکدست سفید و بی موج می باشد که از لحاظ ظاهری شبیه تراورتن های گرانقیمت مانند عباس آباد و آتشکوه است. از لحاظ قیمتی یک سوم قیمت را دارد و نسبت به سنگ های ارزان قیمت و آهکی و ترامیت بوکان یا مرودشت از تراکم بسیار خوبی برخوردار است. یک سنگ میانه و مقرون به صرفه اما براقیت کمتری دارد.

ویژگی های تراورتن مهاباد

این سنگ سنگی بسیار یکدست سفید و بی موج می باشد که از لحاظ ظاهری شبیه تراورتن های گرانقیمت مانند عباس آباد و آتشکوه است. از لحاظ قیمتی یک سوم قیمت را دارد و نسبت به سنگ های ارزان قیمت و آهکی و ترامیت بوکان یا مرودشت از تراکم بسیار خوبی برخوردار است. یک سنگ میانه و مقرون به صرفه اما براقیت کمتری دارد.

کاربرد سنگ تراورتن مهاباد

مدل های قوی تر آن در نمای خارجی,فضاهای بیرونی,نما های سبک رومی کلاسیک یا مدرن و دکوراسیون داخلی از آن استفاده می‌شود و در سورت های ضعیف تر در قرنیزها و حاشیه ها استفاده می شود که در معرض دیده کمتری قرار دارد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت مهاباد

ابعاد,ضخامت,قطر,نوع برش,نوع ساب و استفاده از متریال رزین اپوکسی,پکینگ و بسته بندی و ارسال از عوامل تاثیرگذار در قیمت است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

هر گاه تصمیم میگیرم دلم را سنگ کنم
باز هم از میان این همه سنگ گلی می روید

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت
languages
× مشاوره آنلاین