فهرست

سنگ تراورتن قرمز آذرشهر و اصفهان Azarshahr & esfahan red travertine

معرفی تراورتن قرمز آذرشهر و اصفهان

این سنگ یکی از بی نظیر ترین سنگ های تراورتن در ایران و حتی در دنیا می باشد سنگی کمیاب دارای طرف داران خاص, در دو سورت موج دار و بی موج و ابعاد اسلب و تایل فرآوری می گردد.البته در اشکال دیگر مانند گیوتینی ,سنگ بادبر به شکل اسلب قابل فرآوری می باشد. همانطور که می دانید تراورتن ها محصول چشمه‌های آهکی است که اکثراً دارای تراورتن های سفید رنگ با رگه های رنگی و تخلخل تقریباً یکنواخت تشکیل می‌شوند و از نظر کیفیت مرغوب تر نیز می باشند. نحوه تشکیل تراورتن ها با وجود رنگدانه هایی مانند رنگدانه های پراکنده از اکسید آهن علت ایجاد رنگ های قرمز,لیمویی و گردوی میشود هر چقدر این رنگدانه‌ها بیشتر باشد از رنگ سفید فاصله گرفته و به تراورتن رنگی مبدل می شود.  همچنین اختلاف ناشی از میزان اکسید آهن باعث لایه لایه شدن و موج دار شدن سطح تراورتن شده و این منظره زیبایی را خلق می‌کند.

همچنین تراورتن قرمز آذرشهر با زمینه رنگ های چون قرمز,قهوه ای و با شبکه‌های از رگه های سفید زیبایی آنرا دوچندان می کند.
پیشنهاد هوشمندانه اینکه اگر شما تصمیم استفاده از این سنگ زیبا را در منزل خود یا در محیط کاری تان دارید بهتر است از تراورتن هایی  با تم رنگ های دیگر با این سنگ قرمز ترکیب کرده و بعد خودتان از ماحصل کار حیرت زده خواهید شد.

اگر به صورت حرفه ای تر بخواهید از مکمل های این رنگ استفاده کنید رنگ کرم سفید کامپوزیت و آجر نما پیشنهاد ما می باشد.

معدن سنگ تراورتن قرمز آذرشهر شهر و اصفهان

این سنگ زیبا در نزدیک ۱۵ کیلومتری آذرشهر به بناب روستای کلوانق در استان آذربایجان غربی واقع شده است.
معدن سنگ تراورتن قرمز اصفهان در نزدیکی روستای تخت کمند واقع در شهرستان جرقویه اصفهان می باشد.

ویژگی های سنگ تراورتن قرمز آذرشهر شهر و اصفهان

دارای شفافیت و یکنواختی در رنگ و همچنین یکی از ثابت ترین رنگ های تراورتن را سنگ تراورتن قرمز آذرشهر دارد. همچنین دارای تخلخل و خلل و فرج می باشد که مانند تمام خانواده های تراورتن از محصول اپوکسی رزین در آن استفاده شده است. شفافیت سنگ و براقیت آن یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این سنگ می باشد. مقاومت آن در مقابل نور آفتاب مقاومت فشاری بالا و صیقل پذیری خوب آن یکی دیگر از ویژگی‌های برتر این سنگ می باشد.
از ویژگی های سنگ تراورتن قرمز اصفهان به این باید اشاره کرد که نسبت به تراور تن قرمز آذرشهر از کیفیت کمتری برخوردار بوده  از لحاظ ساب خوردن و صیقلی از درجه کمتری برخوردار است. یکی از نقطه ضعف های سنگ تراورتن اصفهان این است که اگر در مقابل رطوبت قرار بگیرد به مرور دچار شوره زدگی می شود اما نقطه قوت آن این است که مانند سایر خانواده تراورتن ها از مقاومت خوب در مقابل شرایط جوی و آب و هوایی برخوردار است. برعکسه سطح تراورتن اصفهان,تراورتن آذرشهر از سطح صیقلی و ساب خوبی برخوردار است و اگر به خوبی ساب خورده شود سطح براقیت آن بسیار افزایش می یابد.

کاربرد سنگ تراورتن قرمز آذرشهر و اصفهان

در نماهای داخلی در نماهای فرعی و اصلی,نماهای کلاسیک و مدرن در محوطه سازی و ساخت مصنوعات سنگی ماننده کوبیک, طراحی باربیکیو,انواع رومیزی و حتی مبل ها کاربرد ویژه ای دارد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ تراورتن قرمز آذرشهر و اصفهان

برعکس تراورتن های دیگر که هر چه رنگ روشن تری داشته باشد قیمت گرانتر می‌شود این تراورتن هرچقدر رنگ تیره تر و قرمز تری داشته باشد از قیمت بیشتری برخوردار است. 
ابعاد,نوع برش,ضخامت و قطر سنگ,سطح صاف و صیقلی و اینکه هرچقدر سطح سنگ از موج ها و هاله های منظم تری برخوردار باشد و نوع اپوکسی رزین,نوع پوشش دهی خلل  , فرج ها (حفره ها) و نحوه پکینگ  و بسته بندی ارسال حمل و نقل تاثیر مستقیمی در قیمت‌گذاری این سنگ دارد.

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.1

2

3

400

2.5

MAX

3

2.5

10

800

4

قرمز آذرشهر

2.4

2.67

8

506

3

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنگ در سنگ سنگ در دل کوه

و او بر این هر سه کامگار بود

یشنهاد ما به شما   سنگ تراورتن مهاباد
languages
× مشاوره آنلاین