فهرست

برش تایل سنگ

ابعاد تایل به ابعادی گفته می‌شود با ضخامت تقریباً ۲ سانتیمتر که به شکل مربع یا مستطیل برش داده میشود وبه اندازه کاشی سقفی و خشت مربع است و معمولاً در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده زیادی قرار می گیرد. آخرین پروسه ساخت و برش سنگ است و بعد از آن دیگر عملیات روی آن انجام نمی شود این نمونه سنگ ها در برش تایل بسیار راحت است: سنگ مرمر,گرانیت,مرمریت,تراورتن سند استون و کوارتز .
سنگهای تایل در پروژه‌های تجاری,اداری و مسکونی قابل استفاده است این نوع سنگ ها اغلب در دکوراسیون داخلی هم به شکل دیواری و کفپوش آشپزخانه,سرویس بهداشتی و سالن پذیرایی قابل کاربرد می باشد.

تفاوت بین سنگ اسلب و تایل

مهمترین تفاوت این دو نوع برش در سایز و ابعاد است و سنگ اسلب معمولاً در سایز بزرگتر و با کیفیت بیشتری فرآوری می‌شود. بنابراین قیمت آن هم به مراتب بالاتر است. سنگ تایل از لحاظ قیمت و سایز مقرون به صرفه و ارزان تر می باشد معمولاً سنگهای تایل در ابعاد سفارشی انجام می شود اما اسلب ممکن است سایز های مشخصی داشته باشد. ابعاد تایل معمولاً هم از نظر عرض هم از طول مشخص است سایز آن هم کمتر از یک متر در یک متر می باشد. همچنین به این سنگ,سنگ نمره هم گفته می‌شود و سایز طولی عرض آن مشخص است ولی طول آن متفاوت است. مثلاً ۴۰ طولی که عرض سنگ ۴۰ سانتیمتر و طول آن تغییر می‌کند.

 

 

مهمترین تفاوت این دو نوع برش در سایز و ابعاد است و سنگ اسلب معمولاً در سایز بزرگتر و با کیفیت بیشتری فرآوری می‌شود. بنابراین قیمت آن هم به مراتب بالاتر است. سنگ تایل از لحاظ قیمت و سایز مقرون به صرفه و ارزان تر می باشد معمولاً سنگهای تایل در ابعاد سفارشی انجام می شود اما اسلب ممکن است سایز های مشخصی داشته باشد. ابعاد تایل معمولاً هم از نظر عرض هم از طول  مشخص است 

انواع سنگ ساختمانی

سایز آن هم کمتر از یک متر در یک متر می باشد. همچنین به این سنگ,سنگ نمره هم گفته می‌شود و سایز طولی عرض آن مشخص است ولی طول آن متفاوت است. مثلاً ۴۰ طولی که عرض سنگ ۴۰ سانتیمتر و طول آن تغییر می‌کند.

وان دگر در نعل او می‌جست سنگ

وان دگر در چشم او می‌دید زنگ

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ اسلب
languages
× مشاوره آنلاین