فهرست

سنگ لایمستون سمیرم semirom limestone

معرفی سنگ لایمستون سمیرم

سنگ لایمستون سمیرم به نام سنگ مرمریت سمیرم هم شناخته می شود. به خاطر داشتن بدنه آهکی و سفید جزء قدیمی ترین سنگ های ایران محسوب می شود و کاربردهای متعددی هم دارد. دارای زمینه ی رنگ روشن,سفید و سطح یکنواخت که می توان به راحتی آن را جایگزین سنگ تراورتن کرد. سنگی محکم و مقاوم و در عین حال زیبا,جایگزین سنگ های گران قیمت و در دسترس می باشد. همچنین ابعاد بلوک یا کوپ در هر وزنی قابل تامین می باشد ابعاد تایل آن از عرض ۱۰ سانتیمتر تا ۸۰ سانتی متر قابل فرآوری است.

معدن سنگ لایمستون سمیرم

معدن این سنگ در جنوب اصفهان در شهرستان سمیرم قرار گرفته است که یکی از معادن خوب کشورمان می باشد.

ویژگی های سنگ لایمستون سمیرم

این سنگ به صورت صیقلی,تیشه ای,چرمی فرآوری می شود. به دلیل داشتن تم روشن بسیاری از طراحان داخلی و پروژه سازان به این سنگ نظر خوبی دارند و می تواند نسبت به سنگ های گران قیمت در رده خود جایگزین خوبی می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید از لایمستون ها در صورتی می توان در نمای خارجی استفاده کرد که این سنگ واتر پروف (ضد آب) شود. از نقاط خوب این سنگ این است که مقاومت خوبی در برابر شرایط ناپایدار جوی مخصوصاً سرما و یخ زدگی برخوردار است. اما در مقابل آب و جذب رطوبت کمی ضعیف عمل کرده این هم به خاطر بدنه آهکی این سنگ می باشد.

کاربرد سنگ لایمستون سمیرم

در نماهای داخل ساختمان,پله,راهرو ها,انواع دیوارها,دیواراشپزخانه به شرط واترپروف شدن,دیواره های سرویس بهداشتی,ساخت مصنوعات سنگی مانند: دکوراتیو و صراحی و مجسمه ها کاربرد خوبی دارد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ لایمستون سمیرم

هر چقدر سطح این سنگ روشن‌تر و یکدست تر,رگه ها و فسیل های کمتر, ضخامت و ابعاد بالاتر,کیفیت فرآوری مانند: ساب و برش این سنگ نوع تیشه‌ای تاثیر زیادی بر روی قیمت خواهد گذاشت. سنگ مرمریت یا لایمستون سمیرم اکثراً به صورت ابعاد ۴۰ طولی برش داده میشود و معمولاً قیمت حمل و نقل بسته بندی هم مضاعف بر آن نقش مستقیمی در قیمت این سنگ لایمستون دارد.
هر چقدر سطح این سنگ روشن‌تر و یکدست تر,رگه ها و فسیل های کمتر, ضخامت و ابعاد بالاتر,کیفیت فرآوری 
سنگ ساختمانی

مانند: ساب و برش این سنگ نوع تیشه‌ای تاثیر زیادی بر روی قیمت خواهد گذاشت. سنگ مرمریت یا لایمستون سمیرم اکثراً به صورت ابعاد ۴۰ طولی برش داده میشود و معمولاً قیمت حمل و نقل بسته بندی هم مضاعف بر آن نقش مستقیمی در قیمت این سنگ لایمستون دارد.

آنالیز سنگ لایمستون سمیرم

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

0.3

2.5

petty

500

2.5

MAX

1.5

2.8

2.5

1500

6

سمیرم

1.16

2.85

1.07

780

2.9

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

مقال گوهرین بحر بی‌پایان تو

لعل گشته سنگ‌ها و ملک گشته حال‌ها

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ گرانیت تایباد
languages
× مشاوره آنلاین