فهرست

سنگ مرمر رنگین کمان rainbow marble stone

معرفی سنگ مرمر رنگین کمان

یکی از زیباترین سنگ های مرمر که جلوه خاص و زیبایی دارد و حتی سنگ نایابی محسوب می شود سنگ مرمر رنگین کمان می باشد. ترکیبات شیمیایی باعث ایجاد رگه های جذابی در این سنگ نموده که همین امر باعث ویژه بودن این سنگ میباشد. رگه های مانند: سبز, سفید,قرمز و خاکستری در سطح این سنگ به شکل پراکنده یا به صورت ابر و بادی لایه‌لایه پدیدار است. همین امر باعث می شود که هر لایه رنگ خاصی را تشکیل بدهد و دلیل نامگذاری رنگین کمان به خاطر همین لایه‌های رنگی است.

معدن سنگ مرمر رنگین کمان

معدن این مرمر در شهرستان هشتگرد واقع در استان آذربایجان شرقی واقع شده که یکی از غنی ترین و فعال ترین معادن کشورمان می باشد.

ویژگی های سنگ مرمر رنگین کمان

 این سنگ مرمر دارای مقاومت بالایی در مقابل ضربه خراش و شکستگی میباشد. مقاومت سایشی فرسایشی بسیار خوبی دارد. جذب رطوبت آب بسیار پایین یا ناچیز در مقابل شرایط جوی و در مقابل تابش نور خورشید به خوبی عمل کرده و مقاوم است. این سنگ به دلیل طیف رنگی گسترده و به دلیل خصوصیت خوب که قابلیت عبور دهی نور را دارد موقع تابش نور رنگ های آن بسیار به محیط,گرمی و جذابیت خیره کننده ای می بخشد.
همچنین سنگ به دلیل مقاومت فشاری اگر در مکان‌ های شلوغ قرار بگیرد آسیب ندیده و و گزینه بسیار خوبی برای مکانهای پر تردد است.
سنگ مرمر رنگین کمان
سنگ مرمر رنگین کمان

کاربرد سنگ مرمر رنگین کمان

به دلیل طیف رنگی بسیار زیبا در تمام نماهای داخلی ساختمان,سرویس بهداشتی,میز و کانترآشپزخانه,ساخت انواع وان سنگی و حمام, دکوراسیون داخلی,کفپوش ها,دیوار اتاق خواب,تی وی وال,کابینت و حتی در اماکن مذهبی کاربرد بسیار خوبی دارد همچنین می تواند در قاب آسانسور,استخرها و‌پله های لوکس استفاده شود. 

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ مرمر رنگین کمان

به دلیل خاص بودن و یا نایاب بودن این سنگ خود به‌ خود قیمت این نمونه سنگ ها از بقیه کمی بالاتر است. سایز و ابعاد سنگ مخصوصاً در سایز کوچک و اسلب همچنین ضخامت و سورت بندی پاک بودن سطح سنگ,نداشتن شالی یا زردی,سوختگی,استفاده از متریال اپوکسی رزین,نوع ساب و برش,نوع پالت,حمل و نقل تماماً از عوامل تاثیرگذار در قیمت این مرمر می باشد.

سنگهای مشابه به سنگ مرمر رنگین کمان

از سنگهای مشابه به سنگ مرمر رنگین کمان می توان به مرمر طبس,مرمره غسلان,مرمر مازراتی,مرمر پرتقالی,پردیس  و مرمر رومانسی اشاره کرد.
سنگ مرمر رنگین کمان
سنگ مرمر رنگین کمان

آنالیز سنگ مرمر رنگین کمان

میزان مطلوب

جذب آب

وزن مخصوص

تخلخل

مقاومت فشاری

مقاومت سایشی

MIN

3

2.3

petty

0.02

2700

MAX

6

2.8

1

2

3600

رنگین کمان

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

بنما تو لعل روشنت بر کوری هر ظلمتی

تا بر سر سنگین دلان از عرش بارد سنگ‌ها

مولانا

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمریت صلصالی
languages
× مشاوره آنلاین