فهرست

سنگ مرمریت مهکام و سنگ مرمریت جندق Mahkam marble and Jandagh marble

سنگ مرمریت مهکام و سنگ مرمریت جندق

این سنگ در رنگهای قهوه ای روشن,قهوه‌ای تیره,نوک مدادی و حتی متمایل به مشکی موجود می باشد.
سنگ مرمریت مهکام دارای زمینه های یکسان و طرح های مشابه از یک معدن و یک شهر می باشد. 
برای مثال یکی از مشابه ترین سنگها به یکدیگر سنگ مرمریت  قهوه‌ای مهکام می باشد که در ادامه تفاوت این دو سنگ را برای شما توضیح می دهیم.
به این سنگ مرمریت تار عنکبوتی یا همان اسپایدر هم گفته می‌شود زیرا هاله هایی به رنگ طلایی و سفید و پس زمینه تیره یا روشن در آن یافت می شود که زیبایی آن را چندین برابر می کند اکثر این هاله ها دارای تم طلایی و همچون رگه هایی مانند رعد و برق پراکندگی خاصی دارد. هارمونی قهوه ای طلایی و شکلاتی شکوه و عظمت زیادی را به این سنگ بخشیده است.

معادن سنگ مرمریت مهکام و سنگ مرمریت جندق

سنگ مرمریت قهوه ای جندق در شمال استان اصفهان در شهرستان جندق واقع شده قسمت خور و بیابانک که معادن بسیار زیادی در آن یافت می شود هر دو سنگ مرمریت قهوه ای مهکام و جندق مربوط به این معدن است.به این دو سنگ مرمریت اسپایدر یا عنکبوتی هم گفته می شود.

ویژگی های سنگ مرمریت مهکام

خانواده مرمریت ها در مقایسه با سایر سنگ ها از مقاومت کمتری برخوردارند اما مرمریت قهوه ای جندق مقاومت بالایی برخوردار است به همین خاطر  قیمت بالاتری هم دارد و مورد توجه پروژه سازان و انبوه سازان و طراحان داخلی قرار گرفته است.
سطح صاف و صیقلی بی نظیر,ساب پذیری عالیه این سنگ,درصد جذب آب پایین و مقاومت سایشی بالا تماماً خصوصیات خوبه مرمریت مهکام می باشد لازم به ذکر است شرایط تمیز کردن و نگهداری این سنگ آسان بوده اما نباید اکیداً از مواد شوینده و اسیدی استفاده شود تنها باید به استفاده از دستمال کمی مرطوب اکتفا کرد.

تفاوت سنگ های مرمریت قهوه ای جندق و مرمریت قهوه ای مهکام

این سنگ از یک معدن و در یک مکان یافت می شود و داراری رگه ها و حتی زمینه های رنگی تقریباً یکسان است.
سنگ مرمریت قهوه ای جندق نسبت به سنگ مرمریت قهوه‌ای مهکام از مقاومت بالاتری برخوردار بوده کمی در طرح و نقش متفاوت است به همین جهت در دسته سنگ‌های بسیار لوکس و قیمتی قرار می گیرد و کاربردهای بسیار ویژه‌ای دارد.

کاربرد سنگ های مرمریت مهکام و مرمریت جندق

هر دوی این سنگ ها از نما,ظاهر, و همچنین مقاومت بسیار زیادی برخوردار می باشد و در اکثر فضاهای ساختمانها سنگ فرش,کانتر و کابینت آشپزخانه,کف پارکینگ,سرویس بهداشتی,لابی هتل ها, آسانسور و راه پله کاربرد خوبی دارد.
 

سنگهای مرمریت را معمولاً در چه سایزی میتوان تهیه کرد

ابعاد این سنگ به سفارش مشتری بستگی دارد اما معمول ترین آن در ابعاد ۳۰ در ۳۰, ۴۰ در ۴۰,۶۰ در ۶۰ و  ۸۰ در ۸۰ قابل برش است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ مرمریت مهکام و مرمریت جندق

هر چه سنگ دارای رگ ها و هاله های کمتر و نظم بیشتری در زمینه باشد قیمت افزایش پیدا می‌کند همچنین مانند تمام خانواده مرمریت ها ضخامت در قیمت‌ها تأثیر مستقیم دارد ابعاد,کیفیت فرآوری,نوع ساب,استفاده از متریال رزین اپوکسی,سطح صاف و صیقلی
پکینگ و بسته‌بندی و حمل و نقل,همچنین متراژ درخواستی عوامل تاثیر گذار در قیمت است.

مشاوره رایگان

شرکت نفیس تجارت خزر با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه از ساعت 9 صبح الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 16 الی 19 آماده اراِئه مشاور رایگان به عزیزان میباشد.

سنگ پای قزوین و شنیدین 

یشنهاد ما به شما   سنگ مرمر
languages
× مشاوره آنلاین